Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám még jobban magamho...

Hogy tudnám még jobban magamhoz dédelgetni a macskát hogy engem is szeressen?

Figyelt kérdés

Májusban a párommal (ő férfi, én a nő) befogadtunk magunkhoz egy 3 hónapos cicát. Azóta eltelt 5 hónap de a kandúrka nem akar engem megkedvelni, viszont a páromért oda van.

Például párom éjszakás, akkor egész éjjel sír a macsek mert keresi őt, vagy párom lefekszik aludni a cica már rögtön mellette van.

Mikor én vagyok otthon a macskával akkor egy éjszakát nem tudok vele végigaludni mert sír, ritkán bújik oda hozzám, van mikor a padlón alszik inkább.

Párom is észrevette ezt és úgy döntöttünk kb 2 hónapja hogy csak én etettem a cicát, sokszor adok neki jutalomfalatot, külön főzök ki neki ételt is ha marad. Tehát kicsikét kényeztettem. Ha én keresem a társaságát engedi hogy simogassam de nem mindig, ilyenkor elkezdi harapni a kezemet és inkább békén hagyom.

Másnak is van így? Mit tehetek vele?

Nem akarom hogy rajongjon értem csak szeretném hogy szeressen.


2020. okt. 19. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Etesd, de ne tolakodj. Add oda az ételt és kész. Majd ő kiépíti a bizalmat jobban feléd. A macskák nem szeretik ha nyomulunk. Ők szeretnek közeledni. Én amikor kobor cicát etettem, azt vettem észre, hogy egyszer csak neki dörgölőzött a kezemnek. Pedig csak letettem neki az ételt és kész. Végén nagyon megszeretett.
2020. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A horgászmacskák fordítva csinálják. Mindenkihez odamennek kunyizni, aztán megtanulják melyik kocsi hangját meghallva kell elkotródni.
2020. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi macskánk is éppen így viselkedik.
2020. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#1 gondolom te se szeretsz mindenkit, akkor te is hülye vagy?
2020. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Személyiségfüggő, vannak ilyen egygazdás macskánk. Nálunk is az egyik cica csak engem fogadott el, hozzám odabújik, páromhoz nem, sőt, ő meg se simogathatja, csak nagyon ritkán ujjheggyel messziről, még az imádott jutifali se kell tőle.


Nekünk ezért lett még egy cicánk, hogy legyen, aki őt szeresse. :D Tudatosan "emberimádó" cicát kerestünk, hogy ne fussunk bele ugyanebbe. Így a második cicánk az a típus, aki megy a vendég elé is köszönni, és ha ránézel, már dorombol.

2020. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6, azt kihagytam, hogy lassan harmadik éve van meg a cica, és annyit értünk el, hogy nem szalad világgá, ha ránéz... szóval ő egyszerűen ilyen, egy embert választott, engem.
2020. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A macska nem szereti az embert. A macska számító.


A kutyának gazdája van, a macskának személyzete.

2020. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy kutya fan az előző válaszoló meg is kapta a megfelelő értékelést itt a macskás témában :DD

Tudom, hogy off topic, de felfogni nem tudom azokat a kutyatartokat akik ugyanazokat várják egy macskátol mint egy kutyátol. Fogjátok már fel végre, hogy két teljesen más állat. teljesen másképp kell velük bánni, és ők is teljesen másképp viselkednek veled. Annyi közös van bennük, hogy háziállat mindkettő...


Szerintem az első válaszoló írta le legjobban a lényeget.

A macskának nagyon sok teret kell hagyni, kivárni hogy ő akarjon barátkozni. Utálják ha valaki nyomul rájuk. Egyenesen menekül az ajnározás elől, de aztán ha meg rájön, hogy neki az jó akkor már ő maga megy majd utánad... Amúgy simán lehet h az illatod/szagod taszitja, lehet ez hormon vagy parfüm vagy bármi. A mi cicánk aki 8 éve él velünk/velem, úgy került hozzám, hogy egyszerűen otthagyta az eredeti gazdáját. Amúgy elég érdekes harapdálós természete van, de összességében tetszett, ugyhogy befogadtam, elkezdtem gondozni. Aztán 4 év után összeköltöztem a menyasszonyommal és azt látom, hogy a macska őt sokkal jobban szereti mint engem, hiába sokáig csak én voltam mellette. Ráadásul azt a szintet is nehéz volt vele elérni amit elértem... Egyikünkkel sem távolságtartó, de ha lehet mérni a felőle jövö szeretet mértékét akkor kb kétszer annyi a párom felé mint felém... sajna ez van. Hozzá bujik, alig várja, hogy hazaérjen, én meg csak úgy vagyok :D


jótanács még: Probáld ki, hogy akármikor amikor egymás közelébe kerültök és úgy adodna, hogy megsimogatnád, ne tedd. inkább csak nézz rá pár mpig de ne feszülten. Ha van szemkontaktus , pislogj hosszan (1-2mp) és aztán fordulj el vagy menj tovább a dolgodra... vagy esetleg ha közel mennél hozzá nyujtsd felé a kezed, de ne érintsd meg hanem csak tartsd ki, aztán huzd vissza és menj el. Tapasztalataim szerint az ilyenek azért jók, mert a macskába van valami ami veled kapcsoaltban megijeszti. ha apro lépésekben közelitesz, és sose érinted meg, mindig tovább fog engedni magához, mert kb sosem érintetted meg. tehát nincs mitől félnie. a jutalom falatot ne add neki hanem csak tedd le elé és menj tovább.. én ezeket tudom tanácsolni. ugy kell csinálni hogy azt érezze, hogy annyira nem vagy oda érte és ajnározás se lesz, de azért odafigyelsz rá. a hosszu pislogás pedig a bizalom jele. és ha ő rádpislog hosszan az is jot jelent. ilyenkor pislogj vissza. de ne nézz meredtena szemébe inkább a pislogás után forditsd el a fejed. :) Figyeld a farkát is, hogy mikor hogy tartja. ha egyenesen felfelé áll akkor érdemes vele haverkodni. ha egyenesen felfelé áll de a vége visszafelé görbül akkor barátkozo de távolságtartó. (sztem a te macskád am ilyen) ha pedig csapkod vele akkor inkább ne is probálkozz, olyankor hagyd magára... és keress más alkalmat

2020. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!