Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám mindig kitúrja a...

A kiscicám mindig kitúrja a macskaalmot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A cicám olyan lendülettel kaparja az almot, hogy rendszerint nagy mennyiség kiszóródik a tál mellé. Ráadásul sokszor be sem temeti rendesen, csak kapar, de van olyan is, hogy a kakit is kirúgra a lábával, aztán mikor megy ki akkor belelép. Mit csinálok rosszul? Kicsi neki az alomtál vagy túl sokat/keveset öntök bele? Esetleg rossz helyen van az alom vagy nem tetszik neki az alom fajtája? De az is lehet, hogy még kicsi és nem tudja rendesen használni. Tanácstalan vagyok...

2020. okt. 23. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Jóval mélyebb edénybe kell tenni. Amibe azért be tud ugrani
2020. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nagyobb alomtálcát vegyél, vagy olyat aminek pereme van, vagy zárt macskavécét.

Én az almot sem szórom bele mindet ahogy általában szokták. Nem akarom hogy büdös legyen az egész lakás mikor hetekig ugyanazt az almot forgatom. Csak egy picit, annyit amennyi teljesen ellepi az alját és tud benne kaparni, és amikor valamit alkot bele, akkor az egészet kiveszem, és megint felöntöm egy kicsivel. Így a kikaparás esélye is kisebb. Plusz lehet venni alomtálca alá/elé olyan alátétet ami felfogja és nem járkálja szét a lakásban.

2020. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. okt. 23. 17:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a cica? Lehet, hogy még nem tökéletes a technikája. Az enyém, amikor kicsi volt, mindenhová szétszórta az almot, sőt nem ritkán nemhogy nem kaparta be a kakit, de úgy kapargatta az alom többi részét, hogy a kakiban állt, én meg moshattam utána a talpacskáit. Aztán belejött magától.
2020. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!