Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan számolom ki, hogy...

Hogyan számolom ki, hogy mennyit kaját kell adni a cicának?

Figyelt kérdés
Van egy száraztáp, ami középkategóriás, abból az én cicám súlyát nézve 50g kell egy nap. De én szeretnék mellé adni neki carny konzervet, abból egy napi adag azt írja 180g. Inkább a száraz legyen a fő, de nem tudom mennyit kellene melyikből... Ha fele fele akkor 25g száraz és 90g konzerv?
2020. okt. 26. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Mindig legyen a tányérjában, oszt kész.
2020. okt. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A konzervből azért kell többet adni mert annak nagy a víztartalma és kevesebb a tápanyag benne.


Tápból 50, konzerből meg 180 g kell ha teljesen ezzel vagy azzal etetsz. Szóval a tápban 3,6x több cucc van mint a nedvesben.

Ha fele, fele arányban etetnél akkor 25 g száraz, 90 g nedves, ezt jól írtad.

Ha mondjuk 6:4, akkor 30 g száraz, 72 g nedves.


Persze ez csak matek, az élet simán produkálhat mást. Érdemes most feljegyezni a macska súlyát meg hogy ez alkatához képest ideális e, kipróbálni az egyik eetetést és 5 naponta mérni a súlyát. 3-4 hét múlva látni fogod hogy kevés e vagy sok.

2020. okt. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Ha nem bélpoklos akkor adj neki fél konzervet este és legyen kint száraz. Valószínű nem fogja megenni mindet, inkább rájár óránként.

Az animonda carny azt hiszem teljes értékű táp tehát adhatsz neki fél napi adagot és fél adagot szárazból is.

Az enyémnek mindig van kint száraz és este kap tasakost. Ha elfogy, töltöm. Csak annyit eszik amennyi kell, így nem mérem. Most télire elkezdett többet enni, de így is benne van a "napi adagban".

2020. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

180 g nedves rohadt sok szerintem, egy átlagos macska nem eszik meg többet 35-40 grammnál, legyen 50, de akkor már bélpoklos. Nálunk a 9 kilós nagykandúr is hagyni szokott az 50 grammból.


Én úgy osztottam be, hogy a szárazat napi két részre osztom, esetedben 25-25 g, de ha nem fogy el, akkor legközelebb csak utántöltök. Nedvesből 40 g-t kapnak fejenként, a kisebbik cicánk azt se mindig eszi meg (és akkor már nem kér szárazat egyik se, csak később).

2020. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Annyit eszik a macskám, amennyit akar. Ha üres a tálkája, jön és szól. És vékony volt mindig. Most, télre készülve napi 3 alutasakos (75 g egy darab, 100 volt, de csökkentik a méretét), egy marék sovány csirkehús és száraztáp mindig van kinn vízzel neki. Meg napi egy kanál laktózmentes tejföl. Nem hízik ennyitől.
2020. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 6os egy barom.
2020. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

"A 6os egy barom."


:DDDDDDD

2020. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy rossz válasz amit töröltek így most én vagyok a 6os, de nem magam barmoztam le. Ciki:)
2020. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha mimdkettőt adagolod neki, de úgy, hogy az a maximuk "tápellátást" nyújtsa neki, akkor egy függvény deriválására lesz szükséged, ahol a második deriváltnál a helyi maximumot keresed
2020. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!