Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden kiscica ilyen rossz...

Minden kiscica ilyen rossz fiatal korában? Hogy lehet ezt eltűrni?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még kiscicánk, mindig is kutyásak voltunk. Most mégis úgy döntöttünk, hogy befogadunk egyet. Vettem neki mindent, megszámlálhatatlan játékot, qrva drága kaparófát, zárt macska wct, szóval tényleg mindenből a legjobbat legdrágábbat.

Mégis kezd elmenni a kedvünk tőle, mert egyszerűen elviselhetetlen. Most 12 hetes kereken. Mindenhova felugrál, mindent lever, mindennel játszik. Megsimogatni nem lehet, mert a kezünkkel is csak játszik, tele vagyunk karmolás&harapás nyomokkal. Tönkreteszi a nagyon drága ruháimat amiben megyek dolgozni, mert mániája felcsimpaszkodni, már a combom is tiszta sebes emiatt. Játékaival nem igazán játszik, inkább azzal amivel nem szabad.

Vettem macskamentát hátha van rá valami hatás, de nincs.

Éjjelente nem alszunk, mert bent a szobában randalírozna, képes az ágy belsejébe bebújni... De ha meg kizárjuk nyávog, most új szokása hogy ugrál is az ajtóra meg karmolgatja, mintha szét akarná verni..


Úgy irigylem azokat a macskásokat akik meg tudják szeretgetni vagy kicsit nyugodtabb macskájuk van. Tervben van az ivartalanítás nyilván, de nem tudom mennyi a garancia rá, hogy utána lenyugszik. A párom inkább azt tervezgeti hogy megszabadulunk tőle... Nevelni sem lehet, mert semmire nem reagál. Már nekem is kezd elmenni a kedvem ettől az egész macskás dologtól... Kinti cicának nem tudjuk tartani.


Valami tipp vagy tapasztalat?


2020. nov. 8. 09:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy "rossz"? Baba! A rosszaság = szándékos károkozás. Ő meg pont úgy viselkedik, ahogy évmilliók óta az összeskölyökmacska viselkedik! A hiba bennetek van, nem kell sok ész ahhoz, hogy az ember tudja, hogy a kismacska játékos, ezt úgy kb 2 éven felül minden gyerek tudja. Ha ölbenülő simogatnivalót akartok, akkor egy tízévest fogadjatok be, azt is gondos válogatás után. Gyereketek se legyen, mert az is mozgékony!

"Eltűrni"? Úristen, micsoda agresszív hozzáállás! Mondd, hogy csak provokatív troll vagy!

2020. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Én csak annyit akarok tudni hogy ez normális? El fog múlni majd ez a viselkedés?

Lehet kretén idióták vagyunk de nem tudtuk hogy egy kismacska ennyire rossz tud lenni. Kiskoromban a szomszéd néninek volt vagy 20 macskája, mind a 20 döglött egész nap. Bennem ez a kép élt. A párom szüleinek is volt macskája, az meg nem hogy nem játszott de folyton bújkált olyan félős volt.

Nem jártunk utána, nem néztünk videókat, nem olvastunk semmit. Fene gondolta volna hogy ekkora különbség van egy macska és egy kutya között.

2020. nov. 8. 09:43
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Néhai macskámat 2 évig alig láttam 8 (fél-egy éves lehetett amikor hozzánk került), érinteni még kevésbé érintettem. 2 év után jött fokozatosan, hogy harmadik évre már NAGYJÁBÓL kedvelt engem és őméltósága nyugton maradt a jelenlétemben, nem ment ki, engedte, hogy simogassam, karmolás nélkül.


Bocs de a macskákat nem érdekli a pénz. Az, hogy a legdrágábbat vetted, a te pénztárcád baja. Ezerféle játékot vettem neki, egyik sem érdekelte, a macskaalom egyik kövecskéjével azonban jót játszott, a műanyag zacskók a földön pedig eufória. A kaparófáját, ami drága volt, kb 40 ezer, csak alvásra használta a tetején, kaparászásra nem. A macskamenta nem érdekelte nagyságát.


Aztán telt az idő... 9 szép évet volt velünk, ezalatt a lakásból szőrgyűjtő lett, mert olyan fajta, aki nem évi kétszer, hanem mindennap vedlett. Zavaró volt, de megérte. A macska nem csupán macska, hanem családtag is volt, akivel együtt aludtunk, a nevére mindig odajött, és nem kaja miatt, kereste a társaságunkat, mindig jött üdvözölni mindkettőnket.


A te macskád még nagyon kicsi, persze, hogy terrorban tartja a lakást. Türelem és idő kell, na meg persze fegyelmezés, hogy mit szabad és mit nem, mint az, hogy a saját wc-jébe pisiljen ne mellé vagy máshova.

2020. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Vannak hiperaktív kiscicák, a mienk is az volt... kiskorában rengeteget karmolt, harapott... egész ejjel rajtunk rodeózott, szinte kibírhatattlan volt, de ennek az am az oka, hogy nincs kifárasztva... rengeteget kellene vele játszani, és akkor ejjel nyugiban lenne... de értem én annyit nem lehet munka mellett.

Amúgy majd idővel lenyugszik...

6:00kor szólal meg az ébresztőnk a cica pontban 5:59kor ugrik fel a mellkasomra és kezd el nyávogni... aztán meg félbórán át ölelem, ő pedig dorombol a következő ébresztőig.

2020. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

amúgy a macska nem kutya... a macska egy magánakvaló lény, ha fegyelmezni akarod, azt megbosszulja... viszont tanitható, de sokkal több türelem kell jozzá, mint egy kutyához...

Pl kilincs... meg akarzam tanítani a kilincsre... ha egy téli éjszaka be kell jönnie, akkor persze bejön használva a kilincset, hogy ejjel kihülhessen az egész ház...

De ha ki akar menni éjszaka, akkor odajön hozzám, felébreszt,m nyávog az arcomba míg fel nem kelek,m akkor odaszalad az ajtóhoz, és a tekintetével mutatja nekem,m hogy te ember... nyomd ke a kilincset...

2020. nov. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Minden kiscica játékos. Arról jó neveléssel le lehet szoktatni, hogy kárt tegyen a tárgyakban, de játékigénye ettől még lesz, legalábbis addig mindenképp, amíg fiatal. Játsszatok vele mindennap! Nem kellenek neki drága játékok, nálunk egy zsinórra kötözött papírgalacsinnal játszott mindig a kiscica, azt húzogattuk előtte.


Azt a részt inkább nem kommentálnám, hogy úgy vettél magadhoz egy kisállatot, hogy nem néztél előzőleg utána.

2020. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

a kismacska ilyen, igen. nekem szerencsém van, mert van nagy kert, ha akar, kimehet , és ezzel a kinti ugrabugrálással kellően le is fárasztja magát. (cserébe szedtem már le 10 méteres fenyőről, mert fölfelé sikerült neki menni, de lefelé már nem)

most fél éves, éjjel bent van és alszik, és messze nem olyan rosszcsont már, mit eddig.

(ja, és van egy 4 éves, birkatürelmú kandúr is, azt szokta még vegzálni helyettem)

2020. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

"A párom inkább azt tervezgeti hogy megszabadulunk tőle..."


Remélem a szomszédotok meg a párodtól akar "megszabadulni"!? Már ne is haragudj, de mind a ketten idióta ostobák vagytok!

2020. nov. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Minden kisállat problémás. Vannak macskáim, ők is voltak kicsik és égetnivalóan rosszak, most van egy kölyökkutyám, és ő több kárt tett már az elmúlt három hónapban mint a macskák összesen. De eszembe nem jutna megszabadulni tőle, felelősséget vállaltam érte, nem egy tárgy amit megunok és kidobok vagy elajándékozok.

Ez ilyen.

2020. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek az utolsóval.

Ritka idióták vagytok.

Ez egy babacica,persze,hogy játszik.

Legdrágábbat mindenből, azt hitted, egy babacicának fontos lesz az ár?

Súgok valamit, a 6 hónapos csecsemő is pont letojja, hogy mennyibe került a játéka.

Az én cicám legjobb játéka az ellopott hajgumim...

2020. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!