Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire rossz egy macskának,...

Mennyire rossz egy macskának, ha csak benti? Mennyire nehéz rászoktatni, hogy ne akarjon kimenni? Elhatároztam, hogy ha új macskám lesz az nem fog kijárni. Mert a kinti-benti csak az ideget teszi az emberbe.

Figyelt kérdés
Sajnos fiatalabb koromban vidéken senki sem mondta, hogy ne kinti-benti legyen a macskám. Utólag pedig már esélytelen, hogy ne akarjanak kimenni. Viszont mégegyszer nem szeretném ezt a hibát elkövetni.
2020. nov. 17. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi kora óta benti,akkor azt tekinti majd a területének, megszokja és nem fog neki fájni, ha nem mehet ki. Sőt, a kinti világ akár félelmetes is lehet számára.
2020. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez lesz majd a mostaniakra pedig próbálok a lehető legjobban vigyázni. Csak mindig félve megyek el otthonról, nehogy bajuk legyen.
2020. nov. 17. 21:19
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

Plüss macskát vegyél! Azzal nincs sok baj... kijárni sem fog, a bútorokat sem karmolja össze és nem fogja végigf..ni a szőnyeget ha tejet adsz neki.

Néha kimosod 40 fokon oszt jóvan!

2020. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Engem nem a bútorok érdekelnek, hanem nem szeretném, hogy elüssék a macskámat.

A napokban is túráztam a folyóparton és találtam egy elpusztult macskát. Aztán ilyenkor mégjobban előjönnek a negatív dolgok, mint lehetséges veszélyek a macskákra.

2020. nov. 17. 21:35
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
Hát ilyen erővel mi emberek se kellene kimenjünk az utcára.
2020. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

13 éve van benti macskánk. Panelban kezdtük, ott kijárhatott az erkélyre. Egy ideje kertesben lakunk, itt nem tud kimenni, mert nincs olyan zárt erkély, ahonnan nem tud meglógni. Cserébe nagyobb a lakás, jól elvan.

Eddig 2x meglógott, egyszer éjjel kimászott a tetőre, és leugrott, vissza meg nem tudott jönni, egyszer meg kigyulladt a házunk, és megrémülve a tűzoltók trappolásától világgá szaladt a nyitva hagyott ajtón át. Mindkétszer visszajött 1-2 órán belül, nem akkora buli neki a kintlét. :)

2020. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen nem rossz egy macskának ha bent van, a meleg, biztonságos lakásban! Egy felnőttet nehezebb, de nem lehetetlen rászoktatni, különösen most télen, amikor gondolom szívesen szunyókálnak bent. Egy kölyök pedig még egyszerűbb. Ha azonban van udvarod, akkor építhetsz nekik zárt kifutót, catio-t vagy macskabiztos kerítést és akkor nem tudnak elkóborolni, mégis levegőzhetnek.

Szerintem alap az ivartalanítás, ugyanis a kóborlás nagyrészt a nemi vágy és ösztönök miatt van.

Örülök, hogy te is a felelősségteljes macskatartók közé szeretnél tartozni! :)


Gondolom lesz aki viccesnek gondolja a macskabiztos kerítést, azoknak üzenem hogy törvény írja elő hogy az állatod az ingatlanodon belül kell tartanod, illetve egy elütött macska sokkal kevésbé vicces mint egy benti cica :)

2020. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva vannak, de sajnos szeretnek mászkálni.
2020. nov. 17. 21:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4-5 éves cicákat fogadtunk be, akik korábban kinti cicák voltak. Megszokták, hogy bent vannak. Most 17 körül vannak. Ennyi ideig egy kinti cica sem él.
2020. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha bent van nekik elég inger (játék, mászófa, kaparófa) és nem unatkoznak, nem vágynak ki felfedezni az új dolgokat. Remek bútorok is vannak vagy a falra erősített "járdák" is jó ötletnek bizonyulnak nekik. Viszont, ha nem járnak ki macskafű vagy szőroldó szükséges lehet.

Esetleg a sétáltatáshoz is hozzá lehet szoktatni őket, bár nem tudom ehhez ki hogy áll. :)

2020. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!