Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol találok olyan cicát, aki...

Hol találok olyan cicát, aki előtt kint lehet hagyni a tápot, nem zabálja fel egyből?

Figyelt kérdés

Cicámnak társat keresek. Sajnos 3 is volt már. Ebből 2 talált, egykor éhezett cica, megértem őket, hogy zabagépek voltak. A 3. a szomszédé, egy kandúr, 3 hós kölyök, aki meg féltékenységből zabálta fel a cicám elől a kaját. Sajnos mindet el kellett ajándékozni, ez pöcsségnek tűnhet, de a cicámnak betegségek miatt mindig hozzá kell tudnia férni eledelhez, ezért muszáj, hogy a társa ne legyen zabagép, hanem (mint állítólag a cicák 75%-a) beosztja, egésznap mindig egy keveset ropogtat, nem eszi túl magát.

Kérdésem felnőtt anyamacska lehet ilyet? Lévén, a kölykei elől sem eszi fel, talán más macska elől sem. Mert most egy volt anyamacskát adnának nekünk. De ő is utcáról jött egykor. Vagy mi legyen? Mindenképp kell társ neki, ivartalan kandúr, 6kg.



2020. nov. 19. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az idősebb cica ,az anyamacsek jó lesz.


Viszont miért nem veszel automata etetot?

Egyébként a zabagép cicak5is csak addig azok, ameddig meg nem szokjak, hogy mindig van előttük kaja.

2020. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse kérdése.
2020. nov. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
A kölyök macskák rengeteget esznek, de azt kinövik. Szerintem a felnőtt macskák javarésze annyit eszik, amivel jól lakik. Legalábbis én ezt tapasztaltam.Annyit kell tenni, hogy jó minőségű ételt kell adni, abból kevesebbet fognak enni, mert sokkal táplálóbb.
2020. nov. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Kutyával és macskával is az van, hogy egy darabig zabálnak, aztán ha megszokták, hogy mindig előttük van, soha nem kell éhezniük, akkor egy idő után leállnak, és csak annyit esznek, amennyire éhesek. Nem azért, hogy beosszák, mert állatok nem képesek előre gondolkodni, hanem csak egyszerűen ha nem éhesek már, nem esznek többet. Az előző macskáidnak is csak pár hét kellett volna még.
2020. nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy vettem észre, hogy ha mindenük megvan akkor válogatni kezdenek.


Egyébként irracionálisnak tartom ragadozók állandó kajával történő ellátását, elveszi tőle a vadászat ösztönét, a motivációt.

Biztos a bélrendszerüknek is kifejezetten hasznos, hogy nassolnak!


Nálunk például az volt, hogy egy időután elkezdtek rájárni az egerek meg a madarak meg a sündisznó a tápra, és a kutya / macska elkezdett azokra vadászni a kirakott kaja már nem érdekelte.


Én egyszer egy nap etettek, a maradék pedig megy a hűtőbe.


Tudom a racionális gondolkodás nem hasznos az unikornisok világában!

2020. nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen macskám, sajnos nem nőtte ki, hordóra zabálta magát és egésznap feküdt meg evett, muszáj volt elezdeni kimérni az adagot és diétáztatni, későb sem lehetett kaját hagyni neki elől, mert amíg látott evett. Kivéve, mikor már majdnem hányt, akkor félreült egy 10 percre, majd folytatta, megint majdnem hánys, megint félre ült 10 percre majd folytatta a zabálást és így tovább. Ki tudja miért. Egyszer kiszökött és mérget evett ..
2020. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Szoktak ivartalanított benti felnőtt cicákat hirdetni.

Kérdezz rá a tulajdonságaira, mennyire mohó stb.


Én is nem rég hoztam haza egy második cicát. Ő még csak 5 hónapos. Az előző helyén elnyomták a tesói, itt zabál, az első cicámra morog ha az a kaja kötelébe menne.

Felügyelet mellett etetem őket, de így is fogyott a macskám sokat.

Keresek neki másik helyet.

2020. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!