Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg a mi macskának ennyire...

Tényleg a mi macskának ennyire renitens?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen normális és átlagos cicánk van és én nagyon szeretem. Állítólag párom is, de mégis folyamatosan panaszkodik rá, és a szülei volt macskájával hasonlítja össze, akit ő is ismert, mert akkor volt kiskamasz. Pl mi cicánk benti macska, de néha szeret kimenni szaladni egy nagyot és fára mászni, ezért ki szoktuk engedni. Ez néha hajnali 2kor jön rá, és persze nyávogással jelzi, hogy szeretne valamit és figyeljünk rá. Párom meg tökre kiborul, hogy így nem tudja magát kipihenni miatta és hogy bezzeg az ő macskájuk mindig végigaludta az éjszakát, soha nem ébresztett fel senkit. Vagy amikor még kicsi volt, mindig a közelünkben akart lenni és volt hogy alvás közben a nyakunkhoz bújt. Párom ettől is ki tudott borulni, hogy ennek a cicának semmi sem elég, bezzeg az övéké tudta hol a helye és csak az ember lábához feküdt. Vagy ha rajtakaptuk hogy a pulton kutat maradék után, hogy mennyire neveletlen ez a cica, bezzeg az övéké sose ment fel a pultra vagy az asztalra. (Vagy csak nem látták... Ha látjuk a miénk se megy...) Vagy ugye ha kell neki valami akkor nyávog: éhes szomjas, dajkálasra vágyik, vagy épp elege van, vagy fáj valamije, stb. Minden igényére más nyávogást használ, tehát mindig tudom mi a gond, nagyon ügyesen kommunikál. Erre párom azt mondja hogy csak hisztizik, bezzeg az ő macskájuk szinte sose nyávogott. De a kedvencem, amikor egy pár napra eltűnt (hirdetések kitétele után derült ki hogy valaki magához csalogatta valami kajával és hazavitte) és elkezdi nekem hogy mennyire hűtlen ez a macska, bárkihez odamegy egy kis kajáért, bezzeg az övéké soha nem ment el a kertjükből ha kiengedték. És a legjobb, hogy ha ezekről panaszkodik az anyjának, az is még rákontráz, hogy milyen igaza van és milyen rossz macskánk van, aki nem is nevezhető macskának mert nem úgy viselkedik mint az övék, pedig nekik kettő is volt, sőt a nagymamájának is mindig voltak macskái, de egy se volt ilyen renitens, mint a miénk. Szerintem viszont teljesen normális és jó cica. Kérlek nyugtassatok meg, hogy tényleg nincs semmi baj a cicánkkal...
2020. nov. 25. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Semmi baj a macskaddal.
2020. nov. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez a kérdés az irodalmi munkásságod része?
2020. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Normális. Az enyém az is folyton nyávog, ha jelezni akarja, hogy kell neki valami (éhes/ki akar menni/játszani akar, stb...), éjszaka közepén is mindig felébreszt, mert ki akar menni. Az enyém régebben szeretett csak bújni, de volt, hogy ráfeküdt az arcomra, és ott aludt. Vagy ha éjszaka oldalra feküdtem, akkor az oldalamra. Egyszer hason aludtam, ő meg addig piszkált, míg át nem fordultam a hátamra, mert ő a hasamon akart akkor feküdni.

A pultra a miénk is volt hogy felment, amikor nem figyeltünk, de lezavartuk, lefertőtlenítettük, aztán ennyi.

Régebben volt egy cicánk, azt is valaki elcsalta és elvitte, majd napokkal később kidobta a rendőrségnél, onnan hoztuk haza.

Teljesen normális a cicád :) Mindegyiknek más a személyisége, nem lehet az összes olyan, mint a párodéké.

2020. nov. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

A macskáddal semmi gond, viszont van, amin lehetett volna változtatni más neveléssel.


Pl egy rendszeresített napirenddel elkerülhető, hogy hajlani kettőkor virnyákoljon. A macska szuperül képes alkalmazkodni a gazdi napirendjéhez (pl hogy éjszaka alszunk), ha az ő helye is megvan benne. Szóval ezt te rontottad el, hogy így alakítottátok ki, hogy megszokta, hogy éjszaka is szólhat nyugodtan, mert te mindig reagálsz rá.


A pult témában se értek egyet, a cica nevelhető, nálunk olyan mentett cica se jár fel a pultra, aki az ideiglenes gazdijánál ahhoz szokott, hogy mindent szabad. Az elején párszor igen, amíg meg nem szokta a rendet.


Minden cica személyisége más, nincs semmi probléma a tiéddel sem. :) A nyávogásért meg irigyellek, én tökre örülnék nagydumás cicának, de bezzeg a miénk nem ilyen egyik se :D

2020. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

A cica teljesen normális, a párodat én a te helyedben már kidobtam volna.

Legközelebb már téged fog csesztetni, hogy bezzeg az exe milyen tökéletes volt...

2020. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg nem a macskával van baj. Mindegyik külön egyéniség. Viszont a párod, meg az anyósod.....
2020. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ha nektek jó így, és nem akarjátok nevelni, akkor fogadjatok el így a cicát. Nekem ez nem felelt meg, meg lehet tanítani hogy éjszaka nincs nyávogás, csak miután megszólalt az ébresztőóra. Azt is megtanulta hogy a lábamnál aludhat csak a saját lepedőjén, sosem megy rá a mi agyneműnkre, erre kényes vagyok. (A kanapéra, ágytakaróra mehet, az nem zavar.) Meg a pultra, asztalra sem ugorhat fel miután azt is megtanulta hogy következetesen retorzió jár érte akkor is ha nem láttuk épp. Pár hónap nevelés, az elején lefektetett szabályokkal, és boldogan tudunk együtt élni immár 11 éve.
2020. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a barátod egy f4szfej.

Nincs semmi baj a cicával. Azért aludna a fejeteknél mert szeret titeket.

A macska éjszakai állat, az hogy 1x szól nektek éjszaka az nem a világ vége szerintem. Mit kezdene egy kisbabával? A falhoz vágná?

Az is baj ha nyávog? Mit kellene csinálnia, ugasson? Valahogy kommunikálnia kell.

2020. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

8, a macska nem éjszakai állat. A macska szürkületkor és hajnalban aktív, akárcsak a prédája.

A lakásban tartott macska pedig tökéletesen képes alkalmazkodni a gazdája napirendjéhez, ha a gazda következetes.

2020. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Semmi baj a macskáddal.

Párodnak hívd fel rá a figyelmét, hogy minden macska más-más jellemű, egyediek. Ő ilyen, és teljesen normális.

Nekem is volt nagydumás cicám is, a mostani pl. szinte soha nem nyávog.

2020. nov. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!