Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Múlt pénteken eltűnt a cicánk,...

Múlt pénteken eltűnt a cicánk, van esély rá hogy meglesz még?

Figyelt kérdés
Eredetileg nem akartam kiengedni, mert akkor jött a nagy fagy, de éjfél körül nagyon kaparta az ajtót, így úgy voltam vele hogy végülis 6kor kelek, majd beengedem, annyit csak kibír ha ő akar kimenni. De nem jött vissza reggel, és azóta sem láttam. Már raktam ki hirdetéseket is, de még senki nem hívott fel. Elképzelhető hogy valaki megsajnálta, bevitte és megtartotta? Naponta többször is szólongatom az utcán de nem válaszol... Már nagyon aggódom, mit csináljak?
2020. nov. 25. 10:19
 1/6 Lena7 ***** válasza:
56%

Nyugodj meg, a cicusok szeretnek elkóborolni.

Tudom, hogy aggódsz érte, de a cicusok tudnak vigyázni magukra. Szerintem csak elment vadászni, esetleg csak bejárja a területét. Szerintem pár nap múlva vissza fog menni. Addig is elbújik valamilyen fedett/meleg helyre, megfagyni nem fog.


Ha 1 hét után sem megy haza az már nagy probléma, viszont akkor sincsen minden veszve. Van olyan amikor a cicák akár 1 hónapra is elmennek.


Kitartást neked és remélem meglesz a cicád!

2020. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Nagyobb az esély rá, hogy baja esett, mint hogy valaki hazavitte sajnos.

Azért drukkolok, hogy előkerüljön.

2020. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Az én cicám egyszer 2 hétre eltűnt és teljesen lefogyva jött haza. De kölyök volt és kiszökött akkor...

Viszont szerintem lehet esély rá, hogy hazamegy, mert a macskák ilyenek. Előfordul. Remélem meglesz!

2020. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Van rá esély, hogy előkerül, bár én is betegre aggódom magam mindig, ha a kinti-benti macskáim eltűnnek akár csak pár órára is.


De sajnos sok a szemét gerinctelen ember, aki ellopja mások állatait, megmérgezi stb.

Szerencsére a mi környékünk macskabarát.


Egyik barátom cicája 1 év!!! után ment haza.

Bár az én cicáim nem azok a kóborlós típusok, tudom az egész útvonalukat 99%-ban, hogy merre járnak.


Próbálj este, mikor már kevesebb a zaj sétálni, keresni, a macskák éjszakai lények, lehet akkor nagyobb esélyed van rábukkanni.

2020. nov. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Egyik cicám mentett. 2 hetes kora óta nálunk él (akkor találtuk meg), aztán néhány hónap múlva eltűnt. Már feladtam a reményt, hogy valaha is hazajön... majd kb 4 hónapra rá egyik családtagom szeme láttára az udvarra felaszaladt (kertes ház), azóta is él és virul

Tehát igen, simán előkerülhet. A cicák szeretnek csavarogni, ha bezárták is, nem a vég (a mi esetünk is valószínűleg ez volt), tudják, hol a haza

2020. nov. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Persze, van rá esély. A macskák a helyhez kötődnek, biztos visszatalál az otthonába. Esetleg még segíthet, ha kiragasztasz eltűnt pósztereket
2020. dec. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!