Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát szeretnénk. Mit, hol...

Cicát szeretnénk. Mit, hol érdemes beszerezni, mi az amit ne vegyünk?

Figyelt kérdés

Valahogy mostanra jött az érzés, hogy szeretnék én is cicát. A fiam 8 éves, ő már régebb óta "nyúz", amióta az apjáéknál lett. Folyamatosan sulykolom neki, hogy egy állat nagy felelősség, és nem csak játszani kell vele. Gimis koromban nekünk is volt cicánk, utcáról fogadtuk be őket. Most is mentettet szeretnék, valószínűleg kettőt. Budapesten élünk, panelben a 4. emeleten.


Segítenétek összeszedni, mit kell még beszerezni és hol érdemes? A Fressnapf indokolatlanul drágának tűnik. Anyukámtól maradt alomtálca, így azt nem kell venni.


Melyik alom és melyik táp a jobb? Akkor már szeretnék normálisat.


Köszönöm szépen a segítséget.


2020. nov. 28. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

En lidl-ben kaphato kb legolcsobb csomosodo almot szoktam venni, probalkoztam massal is, de csak ezt fogadja el, ki erti ezt :D

En most jelenleg applaws tappal es nedvessel etetek, szerintem egesz jo, a macska is szereti.

Ha kolyok cicat szeretnetek semmikeppen se hozzatok szerintem egyszerre kettot, mert az maga lesz a katasztrofa. En az elso 3 honapban nem sokat aludtam ejszaka, kb 6 honapos kora utan kezdett lenyugodni a cicam, el se tudnam kepzelni milyen lett volna, ha ket macska felvaltva ebreszt mondjuk. Ket macskanak ugye mindenbol dupla kell, alomtalcabol is. Mi mondjuk fedett macska wc-t hasznalunk, szerintem ez nagyon hasznos, mert igy nem kaparja ki az almot. Amig csak sima volt, addig az alom felet kikaparta, nagy rumlit csinalt.

Ha nyugodtabb, bujos cicat szeretnetek, akkor szerintem 1 ev feletti macskat fogadjatok orokbe, olyankor azert mar latszik, hogy milyen tipus, egyebkent lutri, lehet tavolsagtarto lesz, es a gyereknek ezt mondjuk nehezebb lenne feldolgoznia.

Egyebkent kelleni fog tal, fesu, szerintem a furminator a legjobb, kaparofa, es igazabol ennyi, ami tenyleg nagyon szukseges. Ezen kivul persze lehet venni jatekokat, butort, fekhelyet, de nalunk ez mind felesleges volt, a macskam a kartondobozt es a hajgumikat szereti, ezekkel jatszik. Es mindenhol is alszik, ahol epp kedve tartja.

2020. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Szállítóbox, kaparó/mászófa, párna/fekhely.

Esetleg póráz és hám.


Hipermarketekben és állateledelboltokban is be lehet szerezni.


Tápokból a Whiskas és társai kerülendőek, ebből a kategóriából maximum a Friskies.

2020. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Friskies SE.


Fressnapfban a Premiere táp jó árban van és árához képest jó minőség.

Almot ki kell tapasztalni, nekünk a legalapabb Aldis jött be.


Egyébként zoopluson nézz körbe, jó áraik vannak.

2020. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Alom: Spáros csomosodó 750Ft/10 kiló, ez olyan 3 hétre elég nekünk.

Táp: A minimum a Smillához hasonló kategória, de a benti cicám Purizont eszik, gabonamentes és sok féle íz van belőle. Egy év alatt eszik meg ebből 13 kilót, ami 24 ezer Forint. Játékokra nem költök sokat, a labdákat szereti, egereket, csörgőket. Fekhelynek csináltam neki pokrócból de nyilván lesz*rja javarészt. De ha hideg van nálatok, akkor érdemes egy ilyen bebújhatós cicaodút venni. Szereztem be hámot is. Szállító mindenképpen kell, ez olyan 4-6 ezer. Wc-ből szerintem jobb a fedett, de nagyobb helyet foglal. Ha nincs jó szellőzésetek esetlegesen büdös is lehet. Féregirtóból én a Cestal cat-et vásárlom, 8 darabosat 3500 Ft-ért kiszállítással együtt.

2020. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Valamint ivartalanítás 20 ezer körül van nősténynél, hímnél 10.
2020. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én panel 4. emeletre biztos vennék valami macskahálót(? sajnos nem tudom a pontos nevét), nehogy kiessen az ablakon. :)
2020. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem már évek óta a jól bevált almom a Tescos Petes alom (csak ezért járok oda, nekem kiesik eléggé, Fejér megyei vagyok), abból van három fajta, natúr, fű meg a levendula. Szerintem ár/nedvszívó képesség arányban baromi jó!


Kajákból én sem ajánlom amit kedves kettes írt, nagy a reklámja, ennyi...


Nem állok szerződésben a zooplus oldallal, de meg vagyok elégedve velük. Onnan lehet válogatni a minőségibb tápokból. Azért nem mondok konkrétat (Hill's szenzitívet eszik), mert nálam a kisasszony spéci tápot kaphat csak, de ha ott írsz nekik az üfire, akkor készséggel válaszolnak! :)


Sok sikert és sok boldogságot a cicá(k)hoz! 😊

(Előszőr én is inkább egyet javasolnék!)

2020. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: Macskatoalett kimaradt! Z+-ból rendeltem szintén, eddig bevált! :) Kevesebbet kell jóval takarítani, hála az égnek! :)
2020. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én épphogy a kettő macskára szavazok, ők tudnak együtt játszani, bohóckodni, együtt nőnek fel, plusz nekünk nehéz volt utána összeszokatni idősebb korukban az idegeneket, hiába voltak ivartalanítva... Jó nekünk egyszerre 4 kiscicánk is volt, nagyobb rumlit tudnak csinálni, de aki normális állattartó az szerintem megoldja.
2020. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Macskahálót elsőnek, ez a legfontosabb 4. emeletre.


A sima Aldis alom tökéletes, nem porzik, amikor a macska kotor, jó nagy kiszerelés, nem is drága.


Kaja ügyben nem mondok semmit, mert lehet amit itt ajánlunk, azt nem eszi meg. Lényeg, hogy 30+%-os legyen a fehérje benne.


Cicabútor, had' mászkáljon magasba. Nem veszik rossz néven, ha felmászhatnak a szekrény tetejére. :)


Kaparófa.


Játékok. Puha takarók.


Ragacs henger! Mert minden tiszta szőr lesz!


Fésű.


Tálka enni, inni. Külön legyen, ne egybeépített, azt nem szeretik.


Asszem ennyi.


Jó cicázást :)

2020. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!