Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a cicám 2 éves koráig...

Ha a cicám 2 éves koráig kenyéren élt, az mennyit vett el az életéből?

Figyelt kérdés

Nem szó szerint, de majdnem. 5 hetesen elválasztották az anyjától és onnantól 2 éves koráig ezeket kapta az előző családjától:

[link]

[link]


Lehet, hogy ez miatt kevesebbet fog élni?


2020. dec. 10. 00:33
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnézést, ez furán jött ki, szóval én úgy tudom, hogy a cicának a kölyökkora határozza meg a további életminőségét. Ha ez idő alatt rosszul van tartva, akkor később is betegesebb lesz, hiába kap utána már jót. Mennyire igaz ez?

(Most már nálam a legjobb tápot kapja meg mellé húslevest(egyszer vettem neki húsfilét konzervet, ami hús/halfilé hús/hallében, nagyon tetszett neki, szóval itthon gyártom neki).

2020. dec. 10. 00:36
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nem vagyok szakértő, így bocsáss meg hogy segíteni nem tudok érdemben. De szerintme most hogy jó kezekben van, nem mondom hogy nem számít mit evett eddig,de szerintem egy nagyon aranyos egeszseges cicat fogsz belole nevelni, es koszonom hogy befogadtad! Szerintem igy meg halasabb lesz a cica, hogy megkostolhatjs nalad a sok finomat :D annal az eletnel biztos boldogabb es egeszsegesebbet tudsz neki nyujtani, mint amilyet eddig elt
2020. dec. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

A tápban:

Nyersfehérje 28%

Nem értem mi a gond vele.

2020. dec. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Persze, ezek nem jó minőségű eledelek, de azért ennél sokkal, sokkal rosszabb ételen is felnőnek és életben maradnak macskák...

Sok menhelyen se adnak nekik jobb minőségű kaját, mert egyszerűen nem telik rá.

Az előző lakásomban az egyik szomszéd egy "macskás öreg néni" volt, 14 macskát tartott a lakásban (de nem volt amúgy kosz, meg büdös, teljesen tisztán, normálisan voltak tartva), mind az utcáról lett felszedve, befogadva, és ő is csak ilyeneket tudott nekik venni, meg egy Nelly (ha jól emlékszem) márkájú konzervet, mert a nyugdíjából ennyi futotta, de a macskaseregletből egy sem volt fiatal, és több 15 év feletti volt. Néha vett nekik olcsó belsőséget, csirkeszívet, ilyesmit.

Ezzel nem azt mondom, hogy ilyennel kell etetni a macskát, hanem azt, hogy szerintem nem kell aggódnod. Ha az állatorvos szerint egészséges a cica, és te most már mindent megteszel, hogy az is maradjon, szerintem simán megélheti a macskakor végső határát is.

2020. dec. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha mostantól rendes tápot/ételt fog kapni akkor azért sokkal jobb lesz az életminősége. Viszont a szervei/csontjai lehetnek kicsit gyengébbek a nem megfelelő táplálék miatt amin sajnos már nem sokat lehet változtatni mert már nem pici.

Én sérült galambot fogadtam be,szegény tiszta csont és bőr volt mikor megtaláltam,már 3,5 hónapja nálam van de még mindig meglátszik rajta hogy sokkal kisebb mint a többi galambom és alulfejlett de már kezd szépen kikerekedni.

Köszönöm hogy befogadtad és törődsz vele^^

2020. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem igazán számít az élete első 2 éve, ha most már csak jót kap?
2020. dec. 10. 16:04
 7/7 anonim ***** válasza:

5. Vagyok


Inkább úgy mondanám ha eddig nem alakult ki nála hiánybetegség és nem alulfejlettég akkor nem hinném hogy ezek után számítana. Maximum idős korában lehet a májára picit jobban odakell figyelni.

2020. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!