Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit hosszúszőrű macska...

Brit hosszúszőrű macska tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Milyen a jelleme, bújós? Hízékony, vagy piperkőc? Mennyire aktív cicus? Jó, ha van társa vagy inkább egyedül szeret lenni? Akinek van ilyen cicája, írna róla?

Magyarországon lehet kapni, kb mennyiért?


2020. dec. 11. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Brit rövidszőrű kandúr (80 ezer) - lusta, mint a... szőre jobban hullik, mint a hosszúnak.

Brit hosszúszőrű nőstény (150 ezer) - nem sokkal aktívabb, mint a kandúrom.

14 és 16 hetes koruk óta vannak velem, nem egy tenyésztőtől vannak.

Jelenleg 7 évesek. Kb. 2 éves korukig játszottak, éjjel többet, de már alig alig. Viszont lopkodnak, amit érnek, azt viszik. Növényt nem lehet a lakásban tartani, mert nagy kertészek.


Az enyémek éjszaka bújósak, nappal csak ha rájuk jön. Az idegeneket nem szeretik, elbújnak. Soha nem karmolnak vagy harapnak. Csendes megfigyelők. Felvenni nem nagyon lehet őket.


Egymással ritkán foglalkoznak, ha alszanak sem együtt, de általában a közelben. 2 alomtálca van, de szigorúan egyet használnak, minden takarításnál választanak, hogy melyiket... ja és nem tudom külön kajás tálra szoktatni őket. :D


1 évig Royal C. kittent kaptak, utána a steril változatát, majd Josera tápra váltottam.

Kimondottan ivartalanítottak számára való, ill. szőroldó (az enyémek eléggé szeretik köpködni a szőrcsomókat sajna, de ez a táp vált be a legjobban).

Ivartalanítás után hajlamosak a hízásra, de szerintem karbantartható.

A kandúrom közel 6 kg, a nőstény 4.5. Nem kövérek, alapból nagyok.

2020. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!