Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Kakis" fenekű cica az ágyban?

"Kakis" fenekű cica az ágyban?

Figyelt kérdés
Sosem volt cicám. Ideiglenesen befogadtam egy 8 hetes cicát egy hétre. Még nem tisztítja magát és láttam, hogy picit kakás a feneke. Többször is felugrott az ágyra. Sajnos kényszerbeteg vagyok, így nehezebben viselem a koszt. Ilyen minimális cica kaka mennyire veszélyes? Próbáltam neki megtörölni, de nyilván nem tudom ezt minden alkalommal megcsinálni, amikor ő végez a dolgával. Köszönöm!

2020. dec. 17. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nedves torlokendovel megtorolgeted neki. Egyebkent nyilvan nem egeszseges, még gondolom nem volt fereghajtva sem 8 hetesen. Mikor feljon az agyra en az en kiscicam tappancsait minden asas utan lecsekkoltam, es ha belelepett, megmostam neki. Holnap egy agynemu mosassal kezdenek azert. Mindenesetre ha nem fekszel szajjal bele a xaros lepedobe nem lehet bajod.
2020. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Féreghajott, bolhamentes macsektól semmi bajod nem lesz. Imádnak az ágyban pihenni, szerencsére idővel megtanulják rendesen kitisztítani a hátsójukat, pesze akkor is megesnek balesetek. Mióta macskánk van, hetente lehúzom az összes ágyneműt. Ha megszereted, még talán a kényszerbetegségeden is javíthat:)
2020. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére végig benti cica volt, szóval "egyelőre" még nem félek a féreg dologtól. Persze idővel ideje lesz a féreghajtásnak is. Nem mellesleg köszönöm az értelmes válaszokat:)
2020. dec. 18. 00:06
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Kevesebb konzervet/alusat adj neki akkor szilárdabb lesz a széklete.

Volt egyszer ilyen cicám, sose takarította meg a lyukát. Mindig kakis volt a pereme. Megtörölni se engedte.

2020. dec. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor a mieink kicsik voltak, voltak hasonló gondok, aztán ahogy nőttek ez rendeződött. Most ha esetleg van ilyen akkor fogom és leszedem onnan.. de ez ritka. Féreghajtás nagyon fontos, egyébként is, de benti cicánál főleg.
2020. dec. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi h tényleg nem szabad sok alutasakos kaját adni nekik. A foguknak se tesz jót, és a székletük se lesz olyan kemény. Én 2 macskának reggelente egy patét osztok ketté, és a többi száraztáp. Kevésnek tűnik, de így megfelelő a székletük és azért az örömük is megvan, nyilván jobban szeretik a nedves tápot.
2020. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Már akkor ferges mikor az anyja hasában van.
2020. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát igen, az hogy lakáscica volt eddig is, nem jelent semmit. Ha a mama kijárós volt, vagy csak kinti, akkor biza férges a kicsi is.
2020. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

" Sajnos kényszerbeteg vagyok, így nehezebben viselem a koszt."


Én is. Ezért semmiféleképp nem engedném az ágyra. Nem bentre való a macska. Ahol bent van, ott a higiéniának lőttek. Vagy törlöd a fenekét minden ürítés után vagy ott lesz mindenhol a nyoma, ahová leül. De ha kinyalja magát és úgy bújik hozzád, az sem higiénikus.

2020. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!