Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igy is adhatom neki a bolhairt...

Igy is adhatom neki a bolhairto cseppet?

Figyelt kérdés
Ivartalanitott nosteny kijaros cicusomnak lejart a bolhairto csepp hatoideje, igy ujra csepegtetnek, de tapvaltas miatt kivakarta a nyakat, ami elol kisebesedett. Valahol mintha olvastam volna, hogy a seb miatt nem lehet se cseppet, se nyakorvet hasznalni. Nekunk viszont muszaj egyreszt sajat maga miatt, masreszt miattunk, harom hetes csecsemo mellett nem jonne jol egy bolhainvazio. Mi a megoldas?

2020. dec. 21. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha sebes a nyaka semmiképp ne tegyetek rá neki cseppeket. Tabletta formában is lehet kapni bolha-szúnyog stb. irtót, szerintem próbáljátok meg inkább azt.
2020. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Bravecto rágótabletta, igaz hogy elvileg az kutyacucc, de macskának is jó.

Illetve, teheted a cseppet nem a nyakára is, de akkor kell rá vagy fél napig gallér, hogy ne nyalhassa le magárol.

Sebre semiféleképpen sem szabad tenni.

2020. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat!

Csupan elmeleti kerdes; ha a nyakan nem lenne seb, akkor lehetne cseppet hasznalni?

2020. dec. 21. 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Persze, ha nem irritálna neki rajta semmit. Bár írtad, hogy kisbaba van, miatta talán annyira nem lenne jó ötlet vegyszert (mert végülis a csepp is az) tenni a cicára, akkor inkább a nyakörv, vagy tabletta.
2020. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
A kerdezonek 3 hetes csecsemoje van, nem fog kimaszni a kisagybol, majd megkeresni a macskat, aztan lenyalogatni rola a cseppet. Egyebkent ha majd nagyobb lesz a gyerek, meg lehet oldani, hogy 24 oraig ne nyulkaljon a macskahoz szerintem, mert ennyi kell a cseppnek talan. Ha nem sebes a nyaka, akkor mehet ra. Kutyaknak valo keszitmenyt egyebkent biztosan nem adnek, nem ugy lett kitalalva, szoval barmit is veszel,macskaknak valo legyen.
2020. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne sebes, akkor oké a csepp. Igazából jobb, mint a nyakörv, mert felszívódik a hatóanyaga míg az folyamatosan kívül hat.

De nekem a legjobb tapasztalatom eddig tablettával volt.

2020. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem ezt a sebes kerdest, hogyha a nyakan nincs, de mashol van mondjuk pl a hatan vagy ilyesmi akkor is lehet, vagy akkor se? 😅
2020. dec. 21. 17:47
 8/8 anonim ***** válasza:
ott nem lehet seb, ahova a cseppet teszed. (és a környékén sem.) Az a lényeg, hogy a csepp véletlenül se jusson bele a sebbe.
2020. dec. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!