Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előfordult már valakinél,...

Előfordult már valakinél, hogy a fiúmacskájának baja lett, vagy meghalt az ivartalanító műtétje után?

Figyelt kérdés

Tegnap ivartalanítottuk a kb. 6 hónapos cicánkat.

Már bír járni, nem dőlöngél, de bele se üti a fejét semmibe, csak fekszik, mint akiből kiment az élet.

Vérzett a szája is, az orvos azt mondta, hogy mossuk langyos vízzel és csak vizet adjunk neki.

Ha ez a természetes ilyenkor, kb. meddig lesz még ilyen? 20 órája volt a műtét kb.


2020. dec. 31. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, te is kába vagy altatás után.

Enni, inni csak akkor adjatok neki, ha már teljesen magánál van.

Egy-két nap és olyan lesz, mint előtte. :)

Kandúroknál az ivartalanítás csak egy aprócska vágás, nem komolyabb műtét, mint tudomisén nálad egy fogat kivenni. Nem lesz baja. :)

2020. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

* annyit még, hogy tegnap műtét előtt is hányt, mivel éhgyomorra vittük, nem adtunk neki enni csak ivott, és a kertben evett egy kis fűt azt hányta ki

Majd este, műtét után is hányt, sötétzöldet

2020. dec. 31. 10:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szája valószínűleg azért vérzik mert altatás alatt csövet raktak bele hogy tudjon lélegezni, és az felsérthette. Ha kinti cica, akkor tartsd bent egy hétig hogy a sebnek legyen ideje begyógyulni és ne fertőződjön el ha esetleg bele eszik kint valamibe.


A kandúrok egyébként általában könnyen viselik az ivartalanítást, 1-2 nap múlva már ugyanolyanok mint előtte.

Az enyémet délelőtt műtötték, és éjszaka már nem hagyta ki a hajnali 3as tombolást :D


Persze ez változó, az emberek sem viselnek el teljesen ugyanúgy műtéteket. A leírtak alapján a cicád állapota egyáltalán nem ad okot az aggodalomra, csak hagyj neki egy kis időt.


Ivartalanítás következményeként nem szoktak macskák meghalni. Esetleg ha az orvos elhibázott valamit, de az általában már a műtőasztalon kiderül. Nyilván minden műtétnek van kockázata, lehet hogy az állat véralvadási faktora nem jó de ez nem derül ki a beavatkozás megkezdéséig (van rá teszt, jobb orvosok el is végzik) vagy ha rosszul reagál vagy elmérik az altató mennyiségét. Utóbbi kettő kivédésére szokták sokan gázzal altatni az állatokat, ha ott valami baj van, sokkal hamarabb lehet intézkedni.

2020. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Szegény cica, gyors felépülést kívánok neki 😊❤️
2020. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
52%
Nekem lány cicám van és minket is nagyon megviselt az ivartalanítás, olyannyira, hogy akkor azt mondtam, ha ezt előtte tudom, nem csináljuk végig. Nagyon rosszul volt ő is 2-3napig (nem nagyon volt magánál, hányt, dőlöngélt, nem evett, nem ivott) és én is nagyon meg voltam ijedve. Utána még jóideig elég depressziós is volt, de aztán túl lettünk rajta
2020. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az altatás és műtét után,amíg gyengélkedett jött ki rajta lappangó betegség.


Jobbulást nektek!

2020. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Két kandúromat is ivartalaníttattam, odaadtam őket az állatklinikán a dokinak, és másfél órával később éberen kaptam vissza mindkettőt. Mire hazaértünk (kb. fél óra autózás), semmi bajuk nem volt. A műtét után kaptak injekciót, ami semlegesítette az altató hatását. Nem tudom, miért nem használnak ilyet mindenhol. Két évvel korábban egy macsekomat a helyi doki műtötte, egy napig kóválygott és öklendezett az altatótól. Azóta ha műteni kell, csak az állaklinikára viszem őket.
2021. jan. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!