Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha megfürdetem a cicát a...

Ha megfürdetem a cicát a samponjával,akkor a bolhák meghalnak vagy esetleg kiesnek belőle?

Figyelt kérdés

ma kaptam egy cicát,és van benne pár bolha..nyakörvet holnap veszek neki.

De ha a kis samponjával megfürdetem akkor meghalnak a bolhák?Vagy legalább kiesnek?



2021. jan. 2. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Kiesnek.
2021. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Csak benti szoba macskat érdemes fürdetni , az nem kap újabbakat . Minimum 25 cfok meleg legyen bent , alaposan töröld át es tedd plüsstakaróba . Gépet ne használj meg megveszik tőle . Nyáron jún - szeptig kint is lehet ,melegben megtörlöd és pl erkelyen megszárad .
2021. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Hatékony a sampon,a macska egészsége és közérzete is jobb lesz a bolhátlanítás után.Viszont macskáink gyűlölik a vizet,a mosdatást,valószínű,hogy teljesen kétségbe fog esni szegény,erre készülj fel.A fürdetést akkor jó csinálni ha már kialakult a bizalom a macskában irántad,de úgy sem lesz könnyű.Meg is kell szárítanod majd utána,törölközővel töröld meg amennyire tudod aztán irány a jó meleg szoba,semmiképpen ne engedd ki mert megfázik.Egy jutalomfalattal kedveskedj neki a magpróbáltatások után.
2021. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

benti cica,köszi:3

nem használok gépet,nem akarom hogy megutáljon😆

2021. jan. 2. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy a fürdetés végleg megoldja a gondot, a bolhák igyekeznek majd átvészelni mindezt. Ha fürdetés után még látod majd vakarózni, vagy maguknak a bolháknak a jelenlétét, mindenképp vidd állatorvoshoz, ő tud adni erre való készítményt!

A bolhanyakörv megelőzésre van, nem fogja kiirtani a már meglévőket, de szerintem a rácsepegtetős oldat jobb választás.

2021. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Megveheted a nyakorvet, de nulla hatekonysaga van. Az egyszeru macska samponnak is. Ampullas csepegteto kell neki, amit a nyakara lehet tenni. Allateledeles boltokban lehet kapni, vagy alatorvosnal. Az kiuzi a bolhakat, es a visszatekepedest is meggatolja. Samponbol meg olyan kell amire kimondottan ra van irva hogy bolhak ellen van. Eloszor a sampon, utana a cseppentes a nyakara.
2021. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kiegeszitenem meg, hogy az egesz hazat is kezelni kell valamivel, nem csak a macskat, kulonben vissza fognak terni a bolhak!
2021. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem ugrottak ki belőle a bolhák meg semmi...Alig van benne 1-2
2021. jan. 2. 20:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!