Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem használt a bolha...

Miért nem használt a bolha elleni kezelés?

Figyelt kérdés
Frontline spot-ont tettem mindkét cicára. Az egyik továbbra is nagyon vakarózik, úgy mint előtte. Belenéztem a szőrébe, és megint láttam benne bolhát. Miért nem segített a kezelés egyáltalán? (3 hét telt el azóta.) A vakarózás nem szűnt meg a kezelés utáni napokban sem, tehát nem lehet mondani, hogy csak elmúlt volna a spot-on hatása.
2021. jan. 11. 09:47
 1/6 kicsibarany ***** válasza:
75%

A bolha elleni kezelés egy hosszú folyamat, nézz utána jobban kicsit. Ebben a minisorozatban pl. egész jó leírják a folyamatot:

https://www.youtube.com/watch?v=qom_YNHaNMU

2021. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
A spot on megelőzésre van, nem kezelésre. Kezelésre a bolha elleni samponok meg spray-ek jók
2021. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk allatorvos???


Spoton nem kezelesre hanem megelozesre valo!

Virbac effipro spray a cicakra, lakasra instecidie 2000.

2021. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg azt is fontos lenne tudni, hogy hol élnek a cicák. (Kinti /benti)

Egy bolhairtásnál mindent (!!) fertőtleníteni kell amivel a cica érintkezik (pl a fekhelyet, és ha bentiek akkor gyakorlatilag mindent kimosni és fertőtleníteni amerre csak jár) különben semmit nem ér az egész.


És igen, jól mondják az előző válaszolók. A Spoton (és a Frontline ilyen termékeinek a nagy része) "csak" megelőzésre van.

2021. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyémek Vectra 3D-t kapnak, de beszokott válni.

Esetleg a házat fújd be azzal a sárga cuccal. Neostomosan a neve, ha jól rémlik. Azt kaptunk az orvostól, amikor bolha vészhelyzet volt.

2021. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha már elszaporodtak, a környezetet is kezelni kell. Nem elég porszívózni, de ha megteszed a porzsákot ürítsd ki azonnal egy szemetes zsákba és kösd össze a száját. A padlót forró mosogatószeres vízzel mosd fel porszívózas után! Sajnos a bolhák elég jól bírják a vegyszereket... mi nyáron küzdöttünk velük! Végül szakembert hívtunk az megoldotta a problémát. A cicámra raktunk olyan cseppet ami a bolha peték növekedését meggátolja, az ágyneműt, ruhákat forró ecetes majd forró öblítős vízben mostam ki, különös figyelemmel a paplannal. Míg nem jött ki a rovarirtó, addig ezekkel a módszerekkel nagyjából sikerült lecsökkenteni a számukat, de nem sikerült teljesen kiírtanom őket. De hogy felmérd mennyi bolha van a házban, arra van egy jó házi módszer. Egy lapos tányérba tegyél mosogatószeres vizet, én Jar-t használtam. Keverd el benne a szert, majd rakd le a tányért a földre. Tegyél felé valamilyen fényforrást, én kis elemes lámpát használtam. Hagyd kint éjszakára. A bolhákat vonzza majd a fény, és odaugrálnak, de a mosogatószer a vízben nem engedi, hogy kiugorjanak belőle és lehúzza őket a vízbe. Én rengeteg bolhát fogtam meg így, és nem is gondoltam volna, hogy ennyi van a lakásban, mert a cicámon csak ritkán vettem észre egyet. Egyébként a bolha alattomos dög. Hiába volt üres a lakás, ha mondjuk már bent voltak a fal vagy padló repedéseiben. Tök jól elvannak kaja nélkül hónapokig sőt a peték akkor kelnek ki ha érzik pl. a padlón a mozgást.
2021. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!