Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macska tartás tippek/tap...

Benti macska tartás tippek/tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régen volt több macskánk a családommal, ők kinti-benti tartásúak voltak. Így nincs semmi tapasztalatom a kizárólag benti tartással, de ezt tartom megfelelőnek.

Anno szüleimnél próbálkoztam, de mindig kiszöktek, nem maradtak pár óránál tovább bent.

Hogy telik a cicátok egy napja, mennyit foglalkoztok vele?


2021. jan. 26. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha kiszöknek, akkor valami nem volt jó nekik. Ugyanis normális esetben egy macska, aki csak bent van tartva, nem keresi a lehetőséget, hogy azonnal kimenjen, hiszen inkább fél a külvilágtól, mivel nem volt még kint, és az ajtóból leskelődik...meg az ablakból, persze. :)

A macska személyiségétől függ a foglalkoztatás mennyisége és milyensége. A felnőtt macskák nálunk inkább a szeretgetésért jönnek, a játékban hamar elfáradnak, szóval az aktív közös idő elég kevéske. Olyan, hogy odajön bújni, az több, de ez is macskafüggő.

Mindenképp érdemes macskabútort beszerezni, hogy megtanulja, hogy azon másszon és azon koptassa a karmait, ne a szekrényen meg a kanapén. Kicsiként persze sok törődést igényelnek majd.

2021. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Mienk kizárólag benti.Az erkélyre kijár, meg az ablakból nézelődik, a lépcsőházba is kimerészkedik, de ha közeledik valaki, bemenekül. Biztos, hogy nem menne ki akertbe akkor se, ha földszinten laknánk, mert bent szokta meg és retteg az ismeretlen dolgoktól, emberektől.

Kaparófája van, használja is, de ugyanúgy megtépázza abútorokat is. Előfordul az is, hogy bepisil, bejelöl ezt-azt. A kinti macskáink is jártak be, de velük ilyen gond nem volt, mindent elintéztek kint. Szerintem nem való igazán bentre jobb neked is, neki is, ha aszabadban él, ahová való.

2021. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Előfordul az is, hogy bepisil, bejelöl ezt-azt."

Fiú cicákat ha ivartalanítod akkor nem kezdenek el jelölgetni. Ha megtanítod neki hogy az almot kell mindig használni akkor nem fog mellé pisilni (ha nincs semmi egészségügyi baja). Nekünk 2 fiú van és ha takarítom az almukat akkor is megvárják míg végzek vele és visszakerül a helyére.

2021. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2, Két benti macskánk van, SOHA nem volt még baleset, mellépisi (egy költözést leszámítva, ahol a stressz miatt benyugtatózott cica érthetően nem tudta tartani a vizeletét). A saját bútoraikon kívül soha nem kaparnak mást, maximum dagasztanak, aminek nyoma maradhat, ha nincs megfelelően kurtítva a karmuk.


Kérdező, minden cicafüggő. A lényeg, hogy legyen saját birodalma - a macskavár nem csak a kaparás miatt fontos, hanem mert azt jelöli meg, mint a saját területét.

Alomtálcára könnyű őket rászoktatni, de ha fedett almot szeretnél, akkor légy fokozatos: először tető nélkül használd, amìg megszokja, aztán jöhet rá a tető, de ajtó nélkül, a lengőajtó a legvégén kerüljön csak fel, ha már magabiztosan jár be.


Legyen napirendetek, mikor van reggeli, mikor vacsi, a cicának és neked is jó, ha van egy kialakult rutin.


Ami benti macskánál fontos, hogy egy speciális karomvágó ollóval 3-4 hetente vágni kell a karmait (ez nem karomtalanítás, sokan keverik! utóbbi tiltott itthon), le kell csípni a végét, ahol még nem fut benne idegszál. Ez azért fontos, mert a legminőségibb kaparófán sem tudja eleget koptatni őket, és bútorba, radiátor esetén annak a résébe beleakadhat a túl hosszú karom - kárpitos bútor esetén a bútornak is, de főleg a cicának is okozhat sérülést (megránduló ujj pl).


Szívből ajánlom Jackson Galaxy Macskamágia c. könyvét, az egyik legteljesebb írás. Nem minden szentírás benne (pl az etetésről szóló véleményével nem értek egyet), de benti cica kapcsán nagyon sok mindenben a segítségedre lesz.

2021. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek őrültek, egésznap rohangálnak, mintha muszáj volna nekik, de ha kivittem volna őket, akkor uzsgyi befele. Bár ők 3-4 hetesek voltak, ki voltak dobva, bent nevelgettem fel őket, amíg nem voltak teljesen életerősek(4 hós korukig) bent voltak. Utána meg már nem lehetett kivinni őket, mert féltek én meg féltem, hogy így nem élik túl a kinti világot. Szóval bentiek maradtak és azóta rájöttem, hogy jobb is így, ha lesz még icám ők is bentiek esznek mindenképp.
2021. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez erősen macskafüggő, neked kell majd kitapasztalnod, hogy a tiédnek milyen a személyisége. Nekünk kettő van, egy fiú és egy lány. Mindkettő ivartalanított, 6 évesek. A lány lusta, egész nap fekszik vagy az ablakból nézelődik. Nem szeret közösen játszani, úgy kell "rugdosni", hogy mozduljon meg, ha játszani próbál vele az ember, a srácot meg folyton lefújja, ha zaklatja. Csomó labdát, kötegelőt, kupakot, apró plüsst és mindenféle szirszart kell kint hagyni neki, úgy foglalja el magát, egyedül. Néha ráfixálódik egy-egy dologra és képes órákig pofozgatni, 5 percenként jön sírni, hogy vegyünk ki valamelyik bútor alól :D Emellett viszont rengeteget kell babusgatni, mert nagyon szeretetigényes, egyszer volt pár hetünk amikor nem értünk rá foglalkozni vele és depressziós lett szerencsétlen. Szóval baromi gyakran kell ölbe venni, babusgatni, hagyni, hogy az emberhez bújjon.

A srác NEM HAJLANDÓ egyedül játszani, mindig minket hív. Egész nap szirénázik, hiperaktív, egyszerűen lefáraszthatatlan. Egyszer addig futtattam, míg vörös lett az orra és nem kapott levegőt már, úgy nyúlt el zihálva. Nem telt el tíz perc és jött megint... Imád mindent, ami után rohanni vagy ugrálni kell. Vele fixen minimum fél órát játszani kell minden nap, de inkább többet. Mindenhova követ, akárhova teszem le magam, mindig mellém bújik, velem alszik, de babusgatni nem lehet, azonnal ugrik le, ha felveszem. Szóval macska és macska közt is brutális különbségek vannak :D

Igaza van az előző válaszolóknak, én pl simán nyitva tudom hagyni az ablakot és nem mennek sehova. Felugranak a párkányra, onnan nézelődnek de tovább nem mennek.

2021. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, igen és a kaparófa nagyon fontos. Lehetőleg minél magasabb, hogy többféleképpen tudják használni. Érdemes megfigyelni, milyen anyagot szeretnek vakargatni és olyat keresni, sokszor dűlőre lehet jutni velük, ha valamit nagyon rombolnának. A srác egyszer kinézte magának a régi irodaszékem, arról az istennek se lehetett valamiért leszoktatni, de egyszerűen leszereltem a támlát róla és betettem neki a sarokba. Azóta nem bánt semmi mást. :)
2021. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én itthon dolgozom, szóval egész nap együtt vagyunk. Néha átjön a szobámba, nyavincol egy kicsit, hogy kövessem, ilyenkor vagy vizet kér, vagy labdázni akar, vagy csak azt hogy leüljek mellé a földre és simogassam (arra a világért sem vetekedne, hogy pl a székben ülve beleüljön az ölembe, akkor talán még dolgozni is tudnék közben), vagy épp a besütő nap sugarán feltűnő port boxolja (arra még nem jöttem rá, hogy ehhez miért kellek, de gyanítom az órámhoz van köze - ha rásüt a nap izgalmas megtámadnivalót vetít a falra). Egyszer kétszer bepróbálkozott, hogy kislisszol a lépcsőházba amikor hazaértem, erélyesen hangot adtam a nemtetszésemnek, azóta csak leül és várja, hogy kiengedem-e. Néha ki szoktam, de csak az emeletre, had szagolgassa végig a dolgokat meg a növényeket. Ja, és imádja a legyeket, mekegésszerű ugatásfélét szokott kiadni magából, hogy üssem le és adjam neki (ha nem éri el, ha igen akkor saját hatáskörben intézkedik).
2021. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!