Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska házhoz szoktatása?

Macska házhoz szoktatása?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalan nőstény macskám. Hamarosan lesz egy házunk. Én úgy gondoltam, hogy veszek neki egy hámot és ha megyünk a házhoz kisebbb munkálatokra (takarítás gyomlálás stb) akkor viszem magammal. Ha meg végleg odaköltözünk akkor egy ideig benti cica lesz. Mit tudnátok még ajánlani, hogy odaszokjon?

Mikor lehet először egyedül elengedni? Icipici falu végén van a ház forgalom kb nincs is csak pár háznál kutya


2021. febr. 2. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Hát én nem engedném ki egyáltalán, csak ha megcsináljátok a kertet teljesen zártra, macskabiztos kerítéssel. Ha így is úgy is kicsapjátok szerencsétlent, akkor felesleges ez a szórakozás a hámmal, úgyis le fog lécelni egy idő után.

Ha mégis benti lenne végleg:

Eleinte rövid időre vigyétek magatokkal. Jó, ha kap jutalomfalatot is. Könnyen bestresszelhet a hirtelen változástól, szóval az alapgondolat rendben van. Mikor mi költöztünk, 5-6 alkalommal vittük magunkkal, egyre hosszabb időre, de a miénk olyan stresszes, hogy utána is napokig a szétpakolt dobozok között bujkált, alig akart enni. Szóval: türelem!

2021. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Amikor átköltöztök 3-4 nap mire oda szokik a macska, de addig egyáltalán nem mehet ki, nehogy megrémüljön és elszaladjon, a környéket nem ismerve. Pár napig legyen a házban, utána ki lehet engedni, és fokozatosan felfedezi az új otthont :) amikor először kimegy ki is mehettek vele, és szerencsés nyitva hagyni az ajtót hogy vissza szaladhasson ha úgy gondolja

A hámot azért nem ajánlom, mert sok macska nem szereti, és könnyen lehet hogy az ide-oda utazgatás kicsit megzavarja, de nem biztos

2021. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-3 nap? Inkább 2-3 hét (!!!), mire megszokja az új házat. Addig ne engedd ki egyedül, max ölben, vagy pórázzal, hogy nézelődhessen.
2021. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%
2-3 nap bőven elég. Tapasztalat, nem egyszer szoktattam át macskát másik otthonba.
2021. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!