Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki miért szereti a cicatartást...

Ki miért szereti a cicatartást? Más is ilyen macskabolond,mint én? Kinèl mikor kezdődött el a "szerelem"?

Figyelt kérdés

Nálam a macskatartás ha lehet így fogalmazni,kilenc éves koromban kezdődött. Akkor nyilván nem én voltam teljesen a gazdi,hanem anyukám. De olyan boldog vagyok,hogy ez a három cica,"akikkel"együtt nőttem fel ,mèg mindig èlnek. (15,14,10èvesek)

Egyet magammal vittem,mikor elköltöztem otthonról. Mert erős kèztezèst èreztem a felelőssègvállalásra.Mivel annak idején,kisgyerekkènt csak miattunk tesómmal lettek cicáink,mi könyörögtük ki a szülőktől,hogy legyenek macskáink.

Azt a cicát választottam,aki az idők alatt inkább elvonult a másik két cicától. Azóta még szorosabb a kapcsolatom ezzel a cicával.

Szerencsés vagyok,hogy a párom is tolerálja és elfogadja , én csak ezzel a kis csomaggal tudok költözni. Meg is nehezíti így a költözèseket, sajnos nem minden albérletben vevők az ilyen bèrlőkre. De aki keres az talál.


Olyan sikerèlmèny számomra,hogy a párom is mennyire megszerette a macskát. Kellett hozzá vagy két év. De mostmár kialakult közöttük is egy kapocs. Már a párom is tud bánni vele, a cica is megbízik benne.


A környezetemben én vagyokbolond macskás. Másnak már az túlzás lehet,amennyit költök a cicámra.

Vagy pl az,hogy csak olyan lakásba költözöm ahol engedik az állattartást. Vagy Ha orvoshoz kell vinnem,az az első amit kifizitek..


2021. febr. 23. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A cicaszerelemnél nincs erõsebb kapocs kerek e világon😻
2021. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én is szerelmes vagyok a cicámba. Sokan nem értik ezt, legalább Ti itt igen.
2021. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Nekem 2 macskám van, nagyon szeretem őket, de bocs ez nem normális.
2021. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A szerelem szót nem szó szerint èrtettem.

De elfogadom azt is, ha más szemében nem vagyok normális.

Van mèg rajtam kívűl más nem normális ember? :D

2021. febr. 23. 19:30
 5/7 Metionin ***** válasza:
85%

Én szimplán szeretem a macskák természetét, hogy öntörvényűek, hogy nem lehet őket csak úgy szabályozni, mint a kutyákat. Félreértés ne essék, a kutyákat is szeretem de teljesen más a két állat, másképp kell őket szeretni. A cica jobban hasonlít a saját személyiségemre, nem dögönyözhető folyton, hagyni kell elvonulni ha szüksége van rá. Az meg hogy kinek mi túlzás egy állattal kapcsolatban, emberfüggő. Szerintem az hogy a lehető legjobb kaját, orvosi ellátást, parazitamentesítést, oltásokat stb. kapja az felelős állattartás, nem pedig pótcselekvés amit egyesek azzal magyaráznak, hogy párkapcsolat vagy gyerek helyett tartjuk az állatot. A legtöbb esetben ez nem így van, hiszen az állatot tök másképp kell szeretni és ez egy olyan embernek aki gyereket akar, nem felelne meg, kevés. Az állatért felelősséggel tartozunk egész életében és kizárólag a mi tetteinken áll, hogy milyen életminőség vár rá, lévén sajnos az állatoknak még nincsenek valódi jogaik, ez egy sarkalatos kérdés. Nekem normális az hogy ha beteg az állatom, elsőként az ő költségeit rendezem, azután a magamét, hiszen felelősséget vállaltam érte, neki nincs biztosítása, nincsenek emberi jogai.

Egyébként meg a macskát szép állatnak tartom, szeretek gyönyörködni bennük ahogy mozognak, ahogy alszanak, az arcukban, szemükben. Melegség, nyugalom jár át ha a szeretett állat a közelemben van, amikor érzik hogy nem vagyok jól és odabújnak. Aki szerint ez túlzás, az még nem érezte azt a feltétlen szeretetet amit egy állat adni tud.

2021. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig kutyás voltam. Sosem volt macskám. Főleg mert allergiás vagyok a macskákra. Mármint orrfolyás, tüsszögés, viszkető szemek , kipattogás. De amikor 16 évvel ezelőtt el kellett altatnom a kiskutyámat, az olyan lelki törést okozott, hogy képtelen voltam újabb kutyust magamhoz venni. 8 évvel ezelőtt a férjem hazajött egy brit shorthair kislegénnyel. 14 hetes volt a cicus. Eleinte nem tudtam mit kezdeni vele, lévén az allergiám miatt, meg ugye sosem volt, nem tudtam mit kell vele csinálni. De a macska mindent megoldott helyettem. Kiosztotta a család szerepét, munkáját. Nem nyomulós, nem bújos macska, így szép lassan hozzászoktam én is, és az allergiám is jelentősen csökkent általa. Évek alatt sokszor megnevetetett, és sajnos nagyon megszerettem. Macska mániás lettem. Van vagy 4 macskás ágynemű huzatom. Macskás tányérkészletem van, rengeteg macskás pólom van. A sok macskás porcelán figurák gyűjtője lettem.Macskás fülbevaló, nyaklánc.. szóval minden ami macska..

Azért írtam, hogy sajnos nagyon megszerettem, mert bár makkegészséges, de már most rettegek attól a naptól amikor el kell engednem, mert meghalt. Már mondtam a férjemnek, ha eljön az idő, soha többé nem akarok másik cicát, mert még egy ugyanilyen nem lehet, és újabb lelkitörést nem akarok. De addig is kényeztetem, élvezem a vele töltött időt.

2021. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akartam macskát. Nincs velük bajom, csak nem érdekeltek soha, fura volt nekem a macskák személyisége. 5 éve találtam a kukában egy kismacskát, ami éppen élt. Annyira felháborított ez a kegyetlenség, hogy elvittem orvoshoz, meg minden. Utána valahogy nem volt szívem megválni tőle. Szóval végül így lett macskám. :D Szerintem még mindig fura a macska, de már jól kijövünk. Én nem látok bele többet, mint ami, csak egy állat, de csak most lett igazán értelme számomra a kis herceges regénynek, hogy amit megszelíditesz, az a tied marad örökre. Szóval bár legtöbbször agyon verném, mert mindent kapar és hullik a rohadt szőre folyton, én többé már nem tudnék megválni tőle. Mert az enyém.
2021. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!