Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adjuk be a cicának a...

Hogy adjuk be a cicának a gyógyszert? Fecskendővel kellene a szájába nyomni, de ha picit sikerül is,öklöndözik, víz + nyákos valami folyik a szájából.

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelenség.

Nem eszik,kapott speciális száraz tápot ,az sem ízlik neki. Valószínű bélgyulladása van doki szerint.

Kapott infúziót,szúrit, pénteken és ma is, de ez kevésnek bizonyult.



2021. febr. 23. 20:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%

hát maximum amit szeret inni.. abba beleteszitek, de előtte jó egy napig nem adtok neki inni, és utána ösztönösen inni fog,.. ezáltal meg issza a gyógyszert...

vagy !

lefogjátok hárman, kifeszítitek a száját ás addig nyomjátok bele a gyógyszert míg le nem nyeli... tudom középkori.. de ha ez kell az életben maradásához, akkor meg kell csinálni..

de miért nem az állatorvos adja be neki ??

azt nem mondta hogy hogyan kell ??

2021. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem értek hozzá, de pl próbáljátok esetleg belekeverni májkrémbe, tejfölbe; nem tudom, ezeket szereti-e, de tehát pl egy összetört májkrém, a tejfölt ne melegítsétek, anyám úgy adott egyszer tejfölt talált cicának, az úgy nem kellett neki, nem tudom, hogy hidegen megette-e volna; viszont a reszelt sajtot ette, utána alutasakosakat kapott.
2021. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Valami májas kaját is adott fecskendőbe, hogy csak azt adjuk és a speciális tápot. De nem tudjuk, nagyon kevés marad a szájában. Pénteken tablettát írt, de az sem volt jó,mert ugye hiába tettem a "kajába" igy nem maradt benne. Ma fecskendős gyógyszert adott,3x7ml kellene adni.

Sajnos egy hete nem eszik,inni sem igazán akar.

2021. febr. 23. 21:20
 4/28 anonim ***** válasza:
53%
Joghurtot is szerintem simán szeretheti cica; enyém érdeklődött anno, mikor joghurtot ettem, és akkor odaadtam neki a tetejét lenyalogatni. Tehát azt a fóliatetőt, és azon is volt még kis joghurt, és akkor azt megkaphatta ő. Ja de egyébként jut eszembe, hogy a tejfölt is szerette; mikor úgy ettem, hogy tejfölös kenyér/kalács, abból is dobtam bele neki a tányérjába, és kedvére való volt; jött még kunyerálni. :):)
2021. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ilyesmit eddig sem evett meg. Csak alutasakos kaját és száraztápot + vizet evett , ivott a 11 éve alatt.Nagyon válogatós az a baj.
2021. febr. 23. 21:22
 6/28 anonim ***** válasza:
23%
3.és4.vok,kb egyszerre írtunk kommentet; hát, akkor nem tudom. :S Valami pörköltes kaja esetleg? Konzervek is, meg alutasakosak is olyanok; lehet, hogy a speckó táp se annyira a kedvenc ízvilágát tükrözi, de lehet,hogy pl valami egyéb kedvencét pl enne. Vagy pl ilyen milánóis szósz esetleg; csak azután amúgy el kéne mosogatni a tálkáját lehet, de mondjuk úgyis lehetséges, hogy kinyalogatná a tányérkából az összeset. De szóval lehet, hogy pl a kedvenc kajáját enné,mert ha nem eszik, akkor egyszercsak elfogy az energiája; tehát akkor lehet,hogy másféle táppal kéne megpróbálni beadni neki a gyógyszert.
2021. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Grabancát elkapni, oldalról a szájába tenni. A fejét emeld meg, amíg le nem csúszik a folyadék és/vagy a tabletta.
2021. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Van valami tubusos paszta, azt nagyon szeretik, abba összetörve esetleg.


Itt vannak ilyenek:


[link]


Vagy végső esetben, amit az állatorvos szokott. Gyógyszer be, állkapocs összefog, amíg le nem nyeli (ez pár másodpercnél nem szokott több lenni).

2021. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd a kajájába a gyógyszert, körbenyalogatja és ott hagyja. Legalábbis az enyémek. És így az adagot sem tudod, hogy mennyi ment bele.

Föntebb megírták: Gyógyszer be, állkapocs összefog, amíg le nem nyeli

Ez most nem az az állapot, amikor a macska kegyeibe kell járni, nehogy megsértődjék, a bélgyulladás komoly dolog.

2021. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Se nem eszik, se nem iszik. Most nyomtam neki pasztát is, rá sem néz.

Nagyon lefogyott, már gerince kirajzolódik. Ma kérdezte a doki mindig ilyen érdekes testfelépítése volt,hogy hátán a csont látszik, hasán most a sok bőr lóg. Pénteki doki meg azt mondta, fogyóztatni kell, kövér! :( Azt sem tudják mit beszélnek. Kértünk ultrahangot, szerintük nem kell, esetleg majd labor ha nem javul. Keresünk holnap másik orvost! Másfél éve mütötték, azóta jönnek elő gondok.

2021. febr. 23. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!