Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám megevett egy kis gyulai...

Cicám megevett egy kis gyulai kolbászt, lesz baja? Olvastam egy betegségről, amit sertésektől kaphat el és meghalhat tőle, nagyon megijedtem, hánytassam meg őt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen betegség, de a kolbásztól nem fogja elkapni nem kell emiatt aggódnod. Nem lesz semmi baja
2021. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelgesd, de szerintem nem lesz baj. Max lesz egy kis hasmenese, ha tul fuszeres volt. Azert erre figyelj, ne legyen belole rendszer.
2021. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, max kihányja, vagy hasmenése lesz tőle. A kolbászban lévő hús nem konkrét nyers hús, hőkezelve, füstölve van. Nem kell aggódni, sem hánytatni.
2021. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg csak egy kicsit evett belőle akkor nem lesz baja, ne aggódj!
2021. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha sokat eszik se lesz baja valószínűleg. Nagyanyáméknál 4-5 macska volt, mindig degeszre zabálták magukat friss húsból disznóvágáskor és soha egyiknek se lett baja. Persze, van rá esély hogy megbetegszik tőle, de ennek esélye nem 100%, se 50%, sőt még 5% sincs.
2021. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5, ez esetben ez nem igaz, ha fertőzött a hús, egyetlen falat is elég hozzá.


Viszont az adott betegség nyers hústól kapható el, a kolbász pedig hőkezelt, így attól már nem lesz baja, kérdező, nem kell aggódnod. :) Maximum a túl fűszeres bánthatja a pocakját, komolyabb baja nem lesz.

2021. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem nem lesz baja :(, ő egy utcai cica volt anno vidéken, 6 éve van nálam, 7 éves lesz, bent tartjuk. Nagyon szeretjük őt, ezért is aggódom annyira, mert azt olvastam a kolbász az nyersnek számít, bár remélem a füstölés azért hőkezeli valamennyire. Gondolom a vaddisznó hús vagy belsőségek azok veszélyesebbek, de azért aggódom.
2021. márc. 1. 10:17
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem lesz semmi baja ettöl a macskádnak annak ellenére, hogy "a füstölés azért hőkezeli valamennyire" tömény tudatlanságra vall. Nézz utána a füstölés technologiájának!
2021. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat 8-as, de nem érthetek mindenhez, arra gondoltam, hogy a füstölés valamit ér azért, de akkor semmit. Nem kell tudatlannak titulálni, azért, mert valamilyen technológiában nem vagyok járatos, nem értek hozzá, és megmondom őszintén nem is érdekel, a lényeg az, hogy ezentúl vigyázni fogok, hogy ne lopkodjon.
2021. márc. 1. 10:38
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
8. Van meleg füst és hideg füst, a meleg füstölés valóban hőkezel, de a kolbász már eleve főtten kerül füstölésre, tehát nem nyers. Amúgy a boltikra rá is van írva, hogy főtt, füstölt.
2021. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!