Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora a maine coon cicád?

Mekkora a maine coon cicád?

Figyelt kérdés

2 éves lány maine coon cicám 5 kg. Úgy hallottam, hogy ezek nagy cicák és nehezek, mégis, amiket láttam maine coon cicák, többnyire 10 kg alattiak voltak.

Kíváncsi vagyok, hogy akinek van maine coonja, mekkora, és hány kiló. (Illetve kandúr vagy nőstény, és mennyi idős, és fajtatiszta-e). A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm, afféle átlagra vagyok kíváncsi a kommentek alapján. :)



2021. márc. 18. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 éves nőstény, aki 6,5 kg és egy 4 éves kandúr, aki 7,5 kg. Lehet, hogy nincsenek 10 kg-sak, de azért van bőven felület rajtuk, amit lehet szeretni. :)
2021. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

A main coonok a legnagyobbra növő házimacskák, akár 15 kg osak is lehetnek.

Amúgy egy 7 kg-os nőstény main coonom van :)

2021. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában szoktak ilyen 15 kg-ra nőni. Más a vérvonal.

2 kandúrom van:

-2 éves 8,2 kg

-6hónapost pont ma mértük 5,3 kg

2021. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem olyan hatalmasak, átlagosan 10 kg alattiak. De tenyésztő és tenyésztő között is van különbség. Aki méretre és súlyra tenyészt, ott erősen diszplázia és bénulás hajlamosak az MC-k. Mert ugye a Manine Coonról az jut az emberek eszébe, hogy hatalmas macska. Bizonyos tenyésztőknél nem számt, ha az állatnak már nem egészséges a giga méret és súly.
2021. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3-4 kg-os átlagcicához képest a 7 kilós maine coon is óriás :D

Nekünk nem fajtatiszta cicánk van, csak menhelyi keverék (de látszik, hogy van benne MC), ő 8 kiló körül van, és bár messze nem akkora, mint az amcsi képeken látott Maine Coonok - sarkikoktél volta miatt a bundája is kevesebb -, de ha egymás mellett vannak a másik cicánkkal, hihetetlenül látványos a különbség.


Egyébként sokszor csalnak is a fotókon, egyszer egy tenyésztőtől olvastam ilyen illusztrált cikket. Ha pl. 160 centis vékony nővel fotózzák a cicát, akkor csalóka a mérete. Sima cicafotóknál is rengeteget jelent, hogy milyen szögből készül a fotó, az igazán grandiózus képekben mindig van egy kis trükk. :)

2021. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves MC kandúrom van, az utolsó mérlegelésnél 7,5 kg volt, azóta szerintem valamennyit nőtt, érzésre 8 kg körül lehet. Teljesen fajtatiszta, törzskönyve is van.
2021. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem Main Coonom van, hanem Brit Rövidszőrűm, szóval nem tudom hasznos lesz-e a válaszom.

Fajtatiszta, törzskönyvezett, 5 éves kandúrok, 10-10 kg-osak.

2021. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2 MC van az egyik 8kg körüli a másik 6,5 változó amúgy most télidényben többnyire fél kg plusz rá szokott jönni a macsekokra. Fajtatiszták - törzskönyvezettek nagyon szépek.
2021. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
kis perzsa-mc keverék nőstény kis(nagy)cicám van, lassan 5 éves, és 4 kg.
2021. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsolti38 válasza:
100%
10kg os
2021. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!