Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy cicamama nálam hagyott 2...

Gömöriné Erika kérdése:

Egy cicamama nálam hagyott 2 kölyköt nagyon aranyosak nemrég nyílhatott ki a szemük 2 napja van nálunk. Hogyan lehet megállapítani róluk mennyi idősek a kiscicák? Bolti langyos tejjel etetem őket kiskanállal. Elegendő tápanyag van benne számukra?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Speciális macskatejet kellene nekik adni. Kérj az állateleségesnél!
2010. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a tehéntej nem jó! speciális tápszerre van szükségük. pl fressnapfban lehet venni, 1 doboz 1300körül van, vízzel kell higítani. és fecskendővel etesd őket (patikában lehet venni kb 50Ftért). Szerintem olyan 2-3 hetesek lehetnek.
2010. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Úgy olvastam, hogy cicababa:D Amúgy nálunk is volt ilyen és kecsketejen neveltük fel őket, makk egészségesek, sőt soha nem betegek és sehova nem öregszenek
2010. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
CSatlakozok a többiekhez etetés szempontjából.Én fecskendővel és egy a fülmez kapott cseppentővel(nem tudom a nevét de olyan mint pl a visine szemcsepp) etetem őket.és hála égnek már elkezdték enni a pépes ételt is.
2010. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a kb-i kormeghatározás módját.

A kiscicák szeme 9-14 naposan nyílik ki, és mindig kék. Ekkor kezdenek nagyon ügyetlenül mászni. Pupilláik nem reagálnak a fényre. Fülük lekonyul. Szaglásuk már fejlődik, de még elég rosszul hallanak.

3 hetes korban fülük feláll, maguktól ürítenek, hallásuk tökéletes, lábra állnak.

4 hetesen mosakodni kezdenek, szaglásuk tökéletes, fogaik nőni kezdenek. Ekkortól már ehetnek pépes táplálékot.

5 hetesen szaladgál, tökéletesen mosakszik. Eddig fő tápláléka az anyatej (ideális esetben) innentől fogva fogyaszthat kölyökmacska tápot. Képes szilárd táplálékot enni és emészteni, megtanítható a szobatisztaságra.

6 hetes korukra igen játékosak lesznek, különbséget tudnak tenni az emberi kéz és a tárgyak között.

A szemük végleges színe kb. 3 hónapos korra alakul ki.

Tehéntejet valóban ne adj neki, ha nagyon kicsi, elengedhetetlen a szoptatós macska (ha nincs, kutya is megteszi) a baba számára.


Üdv, állatorvostan-hallgató

2010. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat.

Erika.

2010. aug. 22. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!