Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskabunyó megszüntetése....

Macskabunyó megszüntetése. Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 7 éves ivartalan kandúrom és egy 8 éves ivartalan nőstényem. Sosem voltak kifejezetten jóban, de elaludtak egymás mellett, nem bántották egymást.


Az utóbbi 1 hónapban a kandúr rászokott arra, hogy minden különösebb ok nélkül veri a nőstényt. Kitúrja a fekhelyéről, ha a kanapén alszik odamegy és csak úgy fejbeveri és a kajás táltól is kitúrja. Azóta külön adok enni a nősténynek.


Néha eljátszanak most is, ha itt vagyok velük, akkor elfojtom csírájában a bunyót és ketten futnak háromfelé. Viszont este nem látom mit csinálnak és a nőstényen ma reggelre is lett egy karmolásnyom az orrán.


Külön szobában alszanak éjjel, amiben van játék, almostál, kaja, víz és 3 fekhely, de a kandúrnak mindig az kell, amelyikben a nőstény alszik és képes kiverni belőle. Nem tudom mi történt vele, nem volt ilyen agresszív sosem.


Ráadásul a lány 2 kilós ő meg 5 és fél, szóval nagyon nem vicces amikor terrorizálja.


A végső megoldás a különzárás lesz, de elsősorban azt szeretném, hogy normalizálódjon a viszony, ehhez szívesen fogadnék tanácsokat.


2021. ápr. 30. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Én nem vagyok macskás, de az esetleg nem megoldás h éjszakára a nőstényt beviszed magadhoz - és amikor meg együtt vannak, akkor mindig ott vagy kezdetben, pár napig - és elfojtod a bunyót? Úgy értem a macska képes megtanulni ezt ugyanúgy, mint a kutya? Talán... nemtom. 🙂
2021. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Hú, ez nagyon nem jó. Érdekes, hogy erre csak most kapott rá.

Első válaszoló véleményéhez csatlakozom, vidd be magadhoz. Nálunk is volt régen ilyen, akkor külön tettük őket mindig éjszakára,1-2 héten belül megbékéltek.

2021. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma estére külön rakom őket, hátha...
2021. ápr. 30. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgattam külföldi oldalakon, ott mondtak olyat is h lehet kapni egy bizonyos feromonos nyakörvet, ami segít a kedélyek lenyugtatásában.

Illetve azt tanácsolták az ilyen elkülönítős dolgokon túl, hogy rendezd át a lakásod kissé, tegyél bele paravánt, macskapolcot, macskabútort, ahol lehet fölfelé is kitérni ugye. Mert ennek a gyökere lehet territoriális vita - és ez segíthet kissé elvenni az élét a dolognak.

(Továbbra sem értek hozzá, 1# voltam 😀 de jó ötletnek tűnik)

2021. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szia kérdező. Nálunk is ez volt a helyzet, annyi volt fordítva, hogy itt a 2 kilós nőstény verte a 6,5 kilós kandúrt.

Meg rendeződik a helyzet, még nem tökéletes, de ilyenkor a kislányt bezárom a szobába és a nagyé lesz az egész ház többi része. Néhány óra múlva kinyitom az ajtót jönnek mennek és a vitának csak a hűlt helye.

Nem tudtam, hogy megoldás lesz, csak azért tettem külön őket, mert védtem a védtelent.

Enni különben mindig külön helyen esznek, mert a kicsike hajlamos befalni a sajátja után a nagyét is, meg még a kutyusét is, úgyhogy erre vigyázok.

2021. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok ,az is segített, hogy kivitték őket pórázon sétálni. Kicsit lejjebb vett az energiájukból.
2021. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kivittem**
2021. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feliway Friends? Párologtató, szintetikus hormon. Nálunk a pici cicák fújtak egymásra, akkor bevált.

Ha egy szobában alszanak, akkor talán egy próbát megér, de húzós az ára. Elvileg 30 napra elegendő egy üveg. Ennél olcsóbb, ha szeparálod őket, de az lehet, hogy nem szünteti meg a problémát.

(+1 a szoba átrendezésére, az is működhet.)

2021. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!