Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idősebb (15+) éves macska...

Idősebb (15+) éves macska számára van valamilyen fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
A cicánk már elég öreg lehet. Mostanában elég sok kölyke lett, és már nem akarunk többet. Ha csak elmegyek az állatorvoshoz, akkor tud olyan tablettát adni amitől nem lesz több kis cica?
2021. máj. 12. 10:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

Próbálj meg segítséget kérni valamelyik alapítványtól.

Ha jól tudom vannak most már ingyenes ivartalanítási akciók mindenfelé. Keress rá felétek lesz-e valamikor.

Valóban kockázatos ilyen korban bármilyen műtét, de még mindig jobb, mint gyógyszerezni, ami nem egyszerű egy macskánál. Van rá tabletta, de nem adható hosszú ideig.

Telefonon kérj tanácsot allatorvostol.

Ha kinti macska még nehezebb lesz az egész, mert kb 10 napig nem járhat ki, be kell vinni és felügyelet alatt tartani a varratok miatt. Piszkalhatja, bele akadhat bármibe, elfertozodhet. Pokoli kínokat állhat ki ha vmi történik, és bele is halhat. Ez nem játék.

Ha a szüleid erre nem hajlandók, nem tudnak erre költeni, akkor inkább próbáld meg elajandekozni a cicát. Az állat mindig pénzbe kerül. Etetni kell, ha beteg orvoshoz vinni. Ellátni.

Nem bántani akarlak, a szüleidet sem! Mindenki úgy él, ahogy tud. De kérlek gondolkozz el rajta, úgy látom számít, érdekel téged mi lesz vele, hogy talán jobb lenne neki olyan gazdik mellett, akik még tudják finanszírozni neki ezt.

Bármikor lehet olyan betegsége, amikor kezelésre van szüksége. Idős. És minden pénzbe kerül. Az étele is. Főleg ha nem valami olcsó 0 tápértékű boltok saját márkás büdös tápját kapja. Ha tudjátok ezt biztosítani neki, akkor tartsátok meg persze.

Szóval igen, van gyógyszer erre, ami rövid ideig (általában 2-3 tüzelésig) adható max. Veszélyes az állatra nézve ez is. De az allatorvos majd elmondja amikor beszélsz vele.

A legjobb megoldás az ivartalanítás lenne, de előbb ezzel kapcsolatban is orvossal kellene konzultálni ilyen Idős cica esetében, illetve biztosítani legalább 10 napig a cica elzárását és ellátását jó, nagyon jó(!) minőségű tápokkal legalább a felépülésig.

Ez mind időt, energiát kíván a gazdiktól. Egy -két hétig, de utána megoldva a probléma az élete hátralevő részére. Es azt az 5000ft-ot, nem gyógyszerre, hanem jó minőségű tápokra lehet költeni.

Ha ez nem megy, akkor a cica érdekében jobb ha olyan gazdit próbálsz keresni neki, akinek ez belefer mind anyagilag, mind időben, kedv-ben.

Remelem sikerül megoldani, mert úgy látom érdekel a sorsa.

2021. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Olcso es jo megoldas: tartsd bent!

15+ eves macskanak biztosan nem adnek foggatlot, mert nagyon megnoveli az ivarszervi daganat eselyet.

Persze eloszor elvinnem orvoshoz, mert ha mutheto, akkor mindenkeppen ivartalanitattnam, de ha nem, akkor bent tartanam mostantol.

Az nagyon durva, hogy meg most is hagytatok elleni, de persze ez a szuleid hibaja, nekik kellene esznel lenni :(((

Egyebkent csoda, hogy meg el ez a macska, de komolyan.

2021. máj. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen idős cicát már nem kell kicsapni, hogy kóboroljon. Bent nem találkozik más macskával, így vemhes sem lehet.

És még ingyen is van.

2021. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

Én sem vagyok milliomos basszus, ráadásul nem is akartam macskát soha a büdös életbe, de mégis hozzámvágtak kettőt. Alap, hogy ha nem adok túl rajtuk, akkor gondoskodom róluk és nem hiszem el, hogy a 15 év alatt nem tudtatok összekuporgatni szaros 20.000 forintot, ami elég lenne az ivartalanìtásra.


Egy 15 éves macskának baromira nem egészséges szülnie. Ha gyógyszerekkel tömöd rendszeresen, az majd kicsinálja a maját meg a veséjét, de akkor legalább levan róla a gond.


Feltételezem ilyen körülmények között a kiscicák sem kaptak 1 szaros féreghajtót sem...

2021. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%
Felelőtlen állattartók vagytok. A szüleid pedig említésre sem méltók ilyen hozzáállással.
2021. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
Melyik megyében élsz? Hátha tudok segíteni.
2021. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kamu kérdés, látszik, hogy direkt rontja néha a helyesírását. Tudják jól ezek a trollok, hogyan kell feltenni egy ilyen kérdést.

Idős macska, sok kölyök, állatorvos messze, szülők nem engedik stb.

2021. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%
Én vagyok a 16-os. Nem értem azt se, hogy nekem miért nem tud válaszolni. Nekem van autóm, ha a környéken lakik, szívesen elvittem volna a cicát, meg anyagilag is beszálltam volna. De ezek már csak ilyenek, ha tenni kell, meg ha jön a segítség, eltűnnek..
2021. máj. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!