Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd macskája széttúrja...

A szomszéd macskája széttúrja a veteményesem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Pár éve költöztünk ide és nagyon jóban lettünk a szomszédokkal, most viszont lett egy konfliktusforrás.


Tavaly beszereztek egy kinti cicát, ami átjár a kertünkbe és mostanában folyamatosan a veteményesembem túr, odasz*rik, kikaparja a zöldségemet. Több palástot kiszedett, tönkretett már, szétkaparta a répasort és még csak május van, nem tudom, őszre tönkrevágja az egész veteményesem...? :/


Ez nem csak hobbi, nyáron azt esszük többnyire, amit megtermelünk, úgyhogy ez nekem anyagi kár is. Most nem tudom, mit mondjak a szomszédnak, próbáltam már viccesen célozni a dologra, de csak nevezett, hogy nyugodtan zavarjam el vagy spricceljem le őket... Hát oké, de nem lehetek 0-24-ben a kertben, azt lesve, nem nálam sz*rik-e a macska...


Borzasztó ideges vagyok, mert sok munkám is van a veteményesben és a szomszéddal sem akarok rosszban lenni, még igazából nem is tudom, mit tudna csinálni a macskával, de na... Komolyan, ma azt éreztem, mikor megláttam az ajtón keresztül, hogy megint ott játszik még kapar a macska a veteményesben, hogy belerúg vagy berakom a kocsiba és kiviszem az erdőbe, aztán otthagyom...


Nem vagyok amúgy macskagyűlölő, sőt, nekem is van egy benti szobacicám, szóval sose gondoltam, hogy ilyen ideges leszek egy macska miatt, de basszus, nekem csinál itt kárt a kertben..



2021. máj. 22. 08:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld ki a macskariasztót! Vannak olyan növények, pl. menta vagy citrusfélék, amiket nem szeretnek, de lehet kapni mozgásérzékelős riasztókat is. Nézz utána, hogy neked megfelelő lenne-e valamelyik riasztó fajta a kertbe. Nekem sajnos saját tapasztalatom nincs, hogy mennyire válnak be, de úgy hallottam egész sokan használják őket veteményeskertbe.
2021. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mennyire jó tanács, amit most írok, de nálunk bevált. A veteményes köré csinálj egy kis kerítést. A macska természetétől is függ,hogy azon is átugrik e vagy nem. Nálunk nem ugrották át, utána mar nem érdekelte őket, hogy széttúrják. De amúgy lehet ilyen macskariasztó sprayt is kapni. Egyszerűbb.. 🤔😄
2021. máj. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
19%
Enged rá a kutyát,kicsit harcolnak de utána nem jön többet .
2021. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
6%

Ha elviszed, kinyírod akkor odavisz másikat.

Az ilyeneknek fogyóeszköz a macska.

Inkább kerítsd le és szerezz be egy kutyát, az majd távol tartja.

2021. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
10%
#3 nincs kutyája 🙄 és amúgy is… súlyos sérülései lehetnek a macskának,ha egy kutya megtámadja
2021. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem akarok kutyát, nem is hiszem, hogy nekem kellene állatot beszereznem, csak mert a szomszéd nem tartja telken belül a sajátját..


Ilyen macskariasztón meg hasonlókon gondolkodtam már, de mindenhol azt írták, nem ér semmit. Szerint elkeríteni is hiába keríteném el, az egy macskának nem akadály.


Legszívesebben megmondanám a szomszédnak, hogy fizessen X összeget a kárbaveszett munkámért és terményért, de akkor ott tuti vége a jó szomszédi viszonynak. Pedig amúgy tényleg nem volt soha semmi gond velük, de most nagyon felk*r, hogy látják, hogy tönkreteszi a kertünket a macska, de nem érdekli őket.

2021. máj. 22. 09:05
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Az lehet a baj szerintem, hogy a macska ott szereti eltemetni az ürülékét, ahol könnyű ásni. Legjobb hely ugye a te kerted. Szóval én úgy próbálnám meg a macskariasztót, hogy közben egy másik részt is felások (vagy megkérem a szomszédot, ásson fel az ő kertjében), hátha akkor azt használja a macska inkább, a könnyebb utat választva. Rendes tőled, hogy a károkozás ellenére se akarod bántani a macskát. Azért a szomszéddal közöld szerintem egyértelműen, hogy neked a macska most komoly kárt okoz és sajnos nem tudod 0-24-ben őrizni a kertet.
2021. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
12%
Egy macskát hogy lehet telken belül,tartani ?
2021. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Lehet kapni műanyag, macskariasztó tüskéket, amelyek nem szúrnak - inkább kúp formájuk van, nem pedig az a hosszú, hegyes dárdák. Ezek lefektethető műanyag csíkok, amelyekre kellemetlen rálépniük a macskáknak, ezért le fognak szokni a kísérletezésről. Mint hogyha mi lego kockakon keresztül juthatnánk el a hűtőig.:P

Amúgy a virágok közé meg simán tennék madárriasztó tüskéket, ha elég merész volnék. A macskát tuti idegesítené, hogy nem tud rendesen közéjük mászni, csak attól tartanék, nálunk sérül meg valaki, aki véletlenül belelépne vagy ráesne.

2021. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%

Azért ha lenne kutyája és a telkére bemegy egy macska, nehogy már ő legyen a hibás. Nyilván kutyától is függne, lehet csak elkergetné, de lehet, hogy tényleg súlyos sérüléseket szerezne. Nem kedvelem a macskákat, de ártani nem tudnék nekik.


Szerintem próbálj meg beszélni újra a szomszéddal, hogy komoly anyagi károkat okoz neked, az ételedet teszi tönkre. Esetleg valami almot vegyen neki a saját kertjébe. Ha ez a macsek kinti, ergo kerítéseken mászkál, odaszokott a te veteményedre, akkor ha a veteményt lekeríted sem fog segíteni.


Macskariasztóval mi is próbálkoztunk, nem segített.


Ha továbbra sem tenne semmit a beszélgetés után, befognám és bevinném menhelyre. Feltételezem a szomszédod nem is oltatja, vagy tesz eleget az “állattartási kötelezettségeinek”.

2021. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!