Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tanácsot kérnék kóbor cica...

Tanácsot kérnék kóbor cica kolónia ügyében. (?)

Figyelt kérdés
Egy kis mini lakótelepen lakom egy kórház mellett és nagyon sok a kóbor cica. Tavaly is rossz volt a helyzet, de most a kórházban komoly felújításokat kezdtek (óriási markolóval, stb.) és az eddig ott élő macskák átjöttek hozzánk. (Nyilván eddig is átjöttek, de nagyrészt ott éltek.) Tegnap éjjel egy csatornában hagyott, irtó hangosan nyávogó kiscicát próbáltunk - hiába - előcsalogatni. Ez már a második éjjel volt, hogy nem hagyta az ott lakókat aludni. (Félek, hogy vki végül bántani fogja + menyétek is vannak a telepen sokan.) Továbbá kiderült, hogy két épületben is a pincében vannak kiscicák. Azok nem nyávognak, őket nyilván ellátja az anyjuk. (A nyávogós kiscicának még van 3 vagy 4 tesója, őket ellátja az anyjuk, őket nem tudjuk, hogy hol vannak.) Még tovább lent.

#kóbor cica kolónia
2021. máj. 25. 09:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Facebookra rakd ki, hogy ez a probléma, vannak civil mentősök, ők megoldják, etetnék is a picit.
2021. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy beszéltem egy-két macskavédő szervezettel. Van ugye ez a trap-neuter-replace (TNR), azaz 'csapdázd-ivartalanítsd-helyezd vissza az eredeti környezetébe' módszer, de nem nagyon jutottunk előre, mert amikor ivartalanítás után visszahoznák őket, nem tudnának hol lábadozni. (Hiszen kóbor macskák.) És őszintén szólva, egy helyről kaptam ígéretet, hogy KETTŐ cicát ivartalanítanak. Az is vmi, de nagyon kevés. Szerintem minimum 15-20 fős lehet a kolónia. (Nehéz megbecsülni, mert vannak olyanok, akik eddig csak a kórház területén voltak és nem "ismerjük" őket.)
2021. máj. 25. 09:49
 3/34 A kérdező kommentje:

1

Facebookra hova?

Te most csak az egy kiscica problémára reagáltál vagy úgy globálisan, a kolónia ügyére is?

2021. máj. 25. 09:50
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
A csatornába ragadt kiscicára írtam azt :)
2021. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Van sok csoport facebookon, keress rá. Hol van ez a hely?
2021. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

5

Bocs, de telefonokat fogok intézni az ügyben, nem lenne egyszerűbb, ha megmondanád, hogy melyik fb oldal(ak)ra gondolsz?

2021. máj. 25. 09:54
 7/34 A kérdező kommentje:

5

Budapesten.

2021. máj. 25. 09:55
 8/34 anonim ***** válasza:
Például Kismaszat állatmentő csapat
2021. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Vagy Bárka Cicamentő Alapítvány
2021. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. máj. 25. 09:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!