Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszi meg a kölykök...

Miért eszi meg a kölykök eledelét?

Figyelt kérdés
Van 1 macsekunk aki hozzánk szegődött 3 éve.Antiszociális meg sem érinthetjük mert elszalad.Na szóval ellett van 2 kiskölyke akik már esznek mellette gondolom szopnak is.Viszont ha kiteszem a kaját nekik az anyamacska megeszi tőlük ők meg az üres tálkát nyalogatják.Persze az anyának is adok nem csak konzervet hanem szárazat is keverve de ő akkor is először a kicsikét eszi meg majd megy és megeszi a sajátját is így napi 1 konzerv+kb egy nagy marék macskaeledelt eszik meg egyedül.Miért nem engedi hogy egyenek a kb.7-8 hetes kölykök szerintetek?

2021. máj. 26. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatós macska többet eszik. Tegyél ki annyit, hogy maradjon a kicsiknek is
2021. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amikor szoptat a macska, jóval többet ehet.
2021. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Be kene fogni valahogy es elvinni ivartalanitasra. Ha 3 eve nalatok van, akkor evente tobbszor ellik? :(

Es meg nem jottel ra, hogy ilyenkor tobb kaja kell neki? Kapjon tobbet, majd ha nem szoptat mar, akkor meg csokkentsd az adagot.

2021. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hozzánk szegődött ismétlem még azt sem tudom hogy bolhás-e mert vad egyszer majdnem megérintettem rámfújt és belém karmolt szerintem ez azt jelentette hogy ne érj hozzám...szerintem.Azóta nem próbálkozom.A baj ha több kaját rakok ki mint amennyit meg tud enni akkor jön a többi bevándorló cica (eddig 14-et számoltam abból 3 vemhes,4 bak) szóval ha nyávog az ablak alatt megyek és adom a kaját neki.Ergo tudja hogy én vagyok a kaja autómata de eddig tart a haverság.Szóval akkor azért eszi meg a kicsik elől mert nem elég a mennyiség.Már szóltam a szomszédoknak a macskák miatt...a "miénk" is a szembeszomszédtól jött át (míg pici volt folyton veszekedett miatta velünk de mivel már nagy pont leszarja) a többi macska ugyanez...tegyük hozzá én kutyás vagyok...hadd ne részletezzem hogy miért nem engedem szabadon a kutyánkat 😒 gyűlöli őket csak ennyit mondok pedig nem vadállat kutyáról beszélek de mikor ideköltöztünk 1 hónap leforgála alatt nagyon sok tetemet találtunk reggelenként az udvarban (persze az is a mi hibánk volt) azóta kenelben tölti a napjait...
2021. máj. 26. 10:05
 5/8 A kérdező kommentje:
...és igen inkább bezárom minthogy minden nap a feljelentéssel fenyegessenek vagy mégrosszabb megmérgezzék őt.
2021. máj. 26. 10:09
 6/8 A kérdező kommentje:
3-as nem tudom hogy ellik-e ezt a 2 kicsit is csak ritkán látjuk és ha a közelünkben vannak véletlenül az anyjuk magyaráz nekik valamit és ők elbújnak azonnal,addig amíg be nem megyünk a házba.Hát mindegy a kérdésemre megkaptam a választ köszi nektek.
2021. máj. 26. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig el kéne engedned a kutyát, mert így a kutyád nagyon rosszul érzi magát, egyrészt, mert be van zárva, másrészt, mert a szeme láttára foglalják el az ő területét az idegen macskák.

Hidd el, egy idő után nem mennének be a kertetekbe, megtanulnák a macskák, hogy oda nem megyünk, mert veszélyes. De így sosem szűnik meg a probléma, mi lesz, ha az az említett 3 vemhes macska is odaszül nektek, aztán egy év múlva megint szülnek, sőt akkor már az ő kölykeik is nagyok lesznek és azok is odaszülnek és így tovább.

Tarthatatlan lesz a helyzet é ha valaki feljelent és kimennek állatvédők, mindenki a környéken azt mondja majd, hogy a tieitek a macskák, titeket büntetnek meg, esetleg elviszik, netalán el is altatják a rengeteg cicát, mert nem lesz elég helyük, nem tudják ők sem hova tenni őket stb.

Szóval engedd el a kutyát és egyúttal kérj segítséget állatvédőktől, egyesületektől, hogy segítsenek befogni a kolóniát és ivartalanítsák őket, különben el fog fajulni a helyzet.

Mindezeket tapasztalatból, ismerősök tapasztalataiból írom, hogy segítsek.

2021. máj. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik nem igazán olvastad el amit írtam...faluban élünk a macskáknak van tulajdonosuk sőt még a "miénknek" is.Költözésünk első hónapjában a kutyus napi szinten 2-3 macskát kapott el voltak kisebbek,nagyobbak olyan nem volt hogy 1 tetem ne legyen.Lelkileg is sokkolja az embert egy széttépett állat látványa,összeszedése (fejek,lábak,belsőszervek) aztán ugye cirka 2-3 nap után a gazdik keresgélték a macskájukat hogy hát "szegény eltűnt,nem jött haza,ha valaki látta" a szomszédok jó megfigyelők kamera sem kell a házra mert mindent látnak.Innentől görcsbe rándul a gyomrom mert azt a kálváriát senkinek nem kívánom.Azt hittem hogy éjjel a TEK fog rajtaütést szervezni a házunkon az eltűnt macskák ügyében.Amit írtál egy normális közegben kivitelezhető erre sajnos nem.Kutyusunkat így hosszú sétákra visszük minden nap pórázon,szájkosárral.Az udvaron a felügyeletünk alatt játszik/játszunk vele.Nem gondolnám hogy rossz így neki.A macskák pedig....kivárnak majd jönnek,az anya is talán a padlásunkon bújik el a kicsikkel ahol körül kéne néznem mert orbitális bűz áramlik le szóval ott valami meghalt... az apokaliptikus jövőkép amit leírtál sajnos elég életszerű de az állatvédők köszönik szépen nem tudnak mit tenni ezügyben (nem fogják be őket,ingyen aztán végképp nem ivartalanítják,ingyen altatást sem végeznek sőt még a tetemek elszállításában sem tudnak segíteni mert az is feláras) mert gazdis macskákról van szó.
2021. máj. 29. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!