Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutya mellé érdemes macskát...

Kutya mellé érdemes macskát örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Pro:

- Dorombolnak

- Sokkal puhább a bőrük és szőrük

- Máshogyan játszanak mint a kutyák

Kontra:

- Nem lehet velük utazni

- Hangosak?

- Mindent összekaparnak?

- Büdösek?


Nehéz dönteni.


2021. jún. 6. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

- Nem lehet velük utazni

- Miért ne lehetne? Létezik macskahordozó


- Hangosak?

- Dehogy


- Mindent összekaparnak?

- Árulnak kaparófát


- Büdösek?

- Felejtős. Az egyik legtisztább állat.

2021. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia, a macska hangos, büdös? A lakásban tartott ciccem nagyon jó szagú (azért nem illatot mondok, mert nem parfümről beszélek :D), néha nyávog nekünk, meg burrog (mint egy galamb) ezek se hangosak, sőt nagyon cuki. Szerintem a kutyák irtó hangosak, pedig szeretem őket, de már nem tartanék csak kertes házban, ahol be-ki járhat a kertbe-házba. A szomszéd kutya mikor leviszik ugat nagyon (persze örömében), másik lakó kutyáját néha kizárja az erkélyre, vonyít egész nap. Na egy cica azért nem ilyen, van egyébként amelyik nem is beszédes, a miénk igen, de azért ha nem sziámit veszel nem fog egész nap dumálni hangosan. Az utazás se igaz, ha kiskorától viszed ide-oda megszokja, van macskahátizsák, meg normálisabb utazótáskák neki, nemcsak a ketreces megoldás amikor a dokihoz viszed (az oda való egyébként, oda praktikus).

A kaparás, nem szabad mindent ráhagyni, rá kell szólni, ha kell 10x, szerencsére a miénk nem kapar túlzottan, amit még tehetsz, körméd tompára vágod vagy vágatod állatorvossal, ezt x havonta meg kell csinálni, nem fáj neki, csak picit rövidítenek rajta és tompa lesz a körme, nem akad be mindenbe, így kevésbé tud kárt csinálni, van hozzá cicaolló, ami nem éles, tehát meg se tudod vágni vele.

2021. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen kaparófa, ahogy előttem is írják, ha az nem tetszik neki, akkor esetleg vehetsz neki vmi olcsóbb rongyszőnyeget, enyém azt kaparja, a kaparófát megszagolta és nem érdekli.
2021. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy a kontrákat senki ne vegye magára, nem sértésnek írtam. Még nem volt sosem macskám, szóval egyenlőre nem igazán van tapasztalatom velük.


A szagot a macskaalomra értettem. (Mindenképpen benti cica lenne.)


Az én kutyám egy labrador és kb. kétszer ugatott életében. Szóval nem tudom hogy ehhez képest egy macska mennyit nyávog pl. éjszaka.


Az utazással kapcsolatban, nem tudom, nekem kicsit bonyolultnak meg furcsának tűnik.

2021. jún. 6. 10:50
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
#2-3, ne erőlködj, a kérdező a fejébe vette, hogy a macska büdös és hangos. Le is pontozott :)
2021. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit. (Egyébként jó hogy mondod, mert magamtól sosem jut eszembe pontozni, de egyébként hasznos válaszok érkeztek :))
2021. jún. 6. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es hozzászóló vagyok, én egy 1 éves utcacicát fogadtam örökbe vagyis hazavittük :D már 7 éves, az elején éjszaka elkezdett futni, ez pár éjszaka volt, utána látta, hogy alszunk és megszokta, hogy alvás van, most már előbb alszik este, mint mi, az esetek 90%-ban addig alszik, mint mi, vagyis, amint én kinyitom a szemem már fel is ébredt :D, 10% amikor előbb kel, akkor hallom játszik a játékával, de ezt nem kell úgy elképzelni, hogy akkora lármát csap, háton fetreng vele például, vagy kaparja a szőnyegét.
2021. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alomból pedig ki kell szedni a kakit naponta és nem lesz büdös, én hetente takarítom, tehát új almot teszek, az alomtálcát kimosom domestossal, forró vízzel. Illetve ki kell tapasztalni melyik alom a jó, én a szilikonos almot szeretem, de van aki mást preferál. Én az almot fürdőszobába javaslom :).
2021. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Kontra:


- Nem lehet velük utazni


- Hangosak?


- Mindent összekaparnak?


- Büdösek?"


Utazni nem lehet, valóban, de szobacicát simán otthon lehet hagyni automata etetővel, sok vízzel, nincs annyi gond, mint egy kutyával, amit vagy viszel magaddal + a kutya cuccait is, vagy panzió jó drágán, ha nincsen kire rábízni.


Nem különösebben hangosak. A kutya hangosabb, főleg játék közben teljesen bepörögnek...


Nem kaparnak mindent össze. Feltalálták már a kaparófát, amit oda kell tenni, ahol kaparni szeret. Téves gondolat, hogy kiteszed, aztán majd azt kaparja automatikusan. Ha a kanapé lábát kaparja, akkor a kanapé sarkához teszed a fát és rászoktatod.


Ivartalan macska nem büdös. Tök semleges szaga van. A vizes kutya, na az büdös...

2021. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!