Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez így mennyire gáz, ha...

Ez így mennyire gáz, ha elegem van a cicák óbégatásából?

Figyelt kérdés

Egy A,B,C,D,E lépcsőházból, s benne különböző méretű lakásokból álló társasházban élünk, és az összes lépcsőházhoz közösen tartozik egy - hát, szinte zsebkendőnyi méretű kis, befüvesített kertecske, rajta egy paddal, székkel, meg van némi szeder.

Ide keveredett jópár macska. Nem tudom, kié, pontosabban az egyiknek tudom, hogy van tulaja, de ő ivartalanítás-ellenes. Lehet abból bajom, ha a cicák folyamatos óbégatásának megszöntetése érdekében elviszem őket ivartalanítani?



2021. júl. 9. 06:05
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
40 szavazat
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
* megszüntetése, elnézést, nagyon reggel van még, s még nem ittam meg az első kávémat
2021. júl. 9. 06:06
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Törvényileg nem tudom, viheti-e olyan, akinek nincs köze az állathoz. VISZONT az ivartalanítás után egy napig majdhogynem magatehetetlen a macska, ameddig elmúlik az altató hatása. Ameddig pedig a seb be nem gyógyul, addig fertőzéseket kaphat, amikbe belehalhat, ez idő alatt tilos kiengedni az udvarra, utcára. Ergo, ha rászánod magad, akkor be kell vinned magadhoz utána a macskát, és a lábadozási idő leteltéig tutujgatni.
2021. júl. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
68%
2021. júl. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom chip sincs bennük max eteti őket. Egyébként mindenki köteles a saját állatát telken belül tartani, ergo kóbormacskák. Úgy csináld hogy lehetőleg ne szerezzen róla tudomást. 2 hétig biztosan megnyerted a nőstény macskákat, mert varratszedésig a seb felsérülhet. Kandúroknál kisebb macera, de őket is ápolgatnod kell majd pár napot.
2021. júl. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
A babusgatás az tiszta sor, ezt magam sem gondoltam másképp.
2021. júl. 9. 07:17
 6/37 anonim ***** válasza:
28%

Én büntetném keményen az ilyen idiótákat de sajnos mindig csak a kutyásokat b@szogatja mindenki.Nálunk is ide vannak csődítve a macskák és szaporodnak fűvel-fával,telesz@rják az én kertemet és másokét is csupán azért mert az agyatlanok etetik őket de aztán ennyi,mehetnek amerre látnak.Ők tartják magukat felelősségteljes állattartónak?Ugyan,ne viccelődjünk már👋👋

Minap is rengteg macskafost szedtem össze a kertből és majdnem hánytam mert annyira büdös hogy az valami hihetetlen pfff

Ivartalanítás nem volt sokuknál az biztos mert azt nem fizeti ki egyik marha állattartó sem

Azt tudod csinálni hogy amelyiknél tudod ki a tulaj azt nem viszed el ivartalaníttatni,nehogy utána balhé legyen de a többit viszont igen és akkor már nem tudnak szaporodni vagy elviszed a gazdást is mert annyira nem figyelhet rá a gazdi ha csavarog mindenfelé.Erről beszélek pontosan hogy ilyennek minek állat egyáltalán ha nem tudja maga mellett tartani?

Nagyon józanul gondolkodsz hogy megakarod szüntetni ezt a rebelliót amit művelnek

2021. júl. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
65%
Simán elviheted ivartalanítani. Én is el szoktam az udvaromba tanyázó nőstényeket (de csak menhelyen keresztül, mert nem akarok költeni idegen macskára). Észre se veszik a műtéti hegeket se a gondoskodó gazdik.
2021. júl. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
43%

Költene a franc erre. Élvefogó és mehetnek a gyepire.

Ivartalanítsa az, aki odaszoktatta.

2021. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Van rá külön keretem, nem saját pénzből menne.
2021. júl. 9. 08:33
 10/37 anonim ***** válasza:
73%

Itt ahol én lakom, már 14 macsekot ivartalanítattam. Aztán gazdit kerítettem nekik. Kettőt meg is tartottam. Ha erre téved egy kóbor cica, és nincs benne chip alap, hogy ivartalaníttatom. Már kedvezményem is van a dokinál. 😁


Szóval ha nincs chip, bátran mehet az ivartalanítás.

2021. júl. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!