Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma voltam a cicámmal az első...

Ma voltam a cicámmal az első oltáson. Pár órával később észrevettem, mintha elfogyott volna az ereje, nem érdekli semmi. Ha megemelem a hóna alatt nagyon sír, pedig nem oda szúrtak neki szurit, enni nem eszik a testhője magasabb. Normális ez?

Figyelt kérdés
Első cica, nem vagyok tapasztalt ilyen dolgokban.

2021. szept. 21. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, normális. Két kutyánk van, a vizsla mindig jól viseli, de a bischon havanese egy az egyben ugyan ezeket produkálja.
2021. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, némely oltás "leveri" egy kicsit, kedvetlenné, érzékennyé válik, satöbbi. Ugyanúgy, mint nálunk embereknél is, ha valami ellen védőoltást kapunk, felviheti a lázat, ténfergünk, álmosak, fáradtak, levertek leszünk tőle. Ez mondjuk egy, másfél napig tart.

Állatorvos nem említette, hogy az oltás okozhat ilyen tüneteket?

2021. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves második! Sajnos nem mondott semmit az oltással kapcsolatban
2021. szept. 21. 22:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kínáld nedves eledellel, azt el szokták fogadni, legrosszabb esetben kézből! Nekem 1 egész napig aludt a cica tőle a lehető legmagasabb ponton, hogy ne érjük el, nem kell nagyon megijedni!
2021. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

...azért kérdeztem, mert a mi állatorvosunk mindig mondja, hogy előfordulhat, hogy rosszul lesz a cica. Még idősebb cicával is megtörténhet, holott 4, általa jól ismert macskánk van, de akkor is szól. :) Főleg ha első cica a háznál, és a gazdinak még nincs tapasztalata. :)

#2

2021. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik! Próbáltam kínálni étellel itallal, sajnos elhúzodszkodott, nagyon remélem alszik rá egyet és holnap valamivel jobban lesz :) kedves második, rendes orvosotok lehet, hogy így tájékoztat, sajnos nem mindenki egyforma :( köszönöm szépen mindenkinek a megnyugtató válaszokat :)
2021. szept. 21. 22:39
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jobban lesz. Az enyém múlt héten kapott oltást, mondta is az orvos, hgy lehet levert lesz és sokat alszik, ne ijedjünk meg. Mondjuk ő ugyanúgy bontotta a házat utána :D De normális, ha bágyadt.
2021. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na, hogy van a cica?
2021. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm szépen az érdeklődést, már jobban :) viszont a hátsó lábaira nem igazán tud rá állni :( de lehet ez is egy fajta reakció lesz... Ha az is, remélem hamar elmúlik
2021. szept. 22. 13:55
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Leht valami ideget ért a tű.


Ha holnap nem változik ez a probléma vidd vissza az állatorvoshoz. De ha nem tájékoztatott az oltás utáni dolgokrol lehet jobb lenne ha keresnél egy másik orvost.

2021. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!