Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik valahol olyan kozmetik...

Létezik valahol olyan kozmetika, ahova macskát tudnék vinni?

Figyelt kérdés
Felnőtt, macsek és elég nehezen bírja a furminátorozást, a karomvágást, fül-"mosást".. Szeretném elvinni valakihez, aki szakszerűen el tudná végezni a fent említett dolgokat. Kicsit szeretném, ha meg is igazítaná a szőrét, mert a mancsát eléggé benőtte. Nyilván meg se próbálnám egyedül. Létezik Tolna megyében macskáknak való kozmetika Szekszárd/Bonyhád környékén?
2021. okt. 25. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Tolna megyét nem ismerem, de sok kutyakozmetikus vállal cicákat is, érdemes felhívni pár szimpatikusat a környéken.
2021. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

A nyilván meg sem próbálnám egyedül

és

elég nehezen bírja

sz üti egymást. Neked volt már macskád? Olyan, mintha összekevernéd a kutyával, mintha nem lennél tisztában egy macska működésével. Nekik nem nyírják a szőrét, olyan nincs, hogy benövi a mancsát. A fülét sem kell mosni, csak, ha orvosilag indokolt. Ha tudnád mi az macskának fület mosni nem képzelnéd azt, hogy ez kozmetikai rutin. Alapból szép tiszta a fülük. A karomvágás a gazdi dolga ahogyan a fésülés is. Olyan légkört kell teremts ahol hagyja, méginkább szereti ezeket a műveleteket.

A macska nem kutya, akit húzgálnak ide-oda naponta, neki egy nagy stressz ha elviszed és idegenek basz.gtatják.

Te vagy a tegnapi Brit kérdező?

2021. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem én vagyok..

Tisztában vagyok vele, voltak már macskáim, sima vattával szoktam a fülét kívülről megtörölni kb havonta. Tudom, hogy nem kutya, valahol rájöttem az idő során kedves válaszoló.. Rendszeresen kefélem és vágom a karmait, de csak szeretném elvinni, hogy valóban igényesen legyen megcsinálva. A hasát sosem engedte simogatni, máshol sem nagyon engedi a kefélést, így max a hátát és a farkát tudom kikefélni. Semmi baj nem volt ezzel sem, amíg a nyáron még nem vettem a furminátort. Rettenetesen haragszik rá, előtte sokáig hagyta magát és élvezte. (Nem tépem a szőrét). Kap közben jutalomfalatot, párnája van és a teraszon csináljuk, amióta csak nálunk van. Igazából nem gondolom, hogy kell magyarázatot adjak, nem bánok vele rosszul és sokat olvasok róluk meg hogy egyáltalán mire van szüksége.

2021. okt. 25. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Válogass.

Persze, ha van lehetőség, olvass az adott kozmetikusról véleményeket.

[link]

2021. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Tehát minden rendben volt, vettél egy -inkább kutyáknak kifejleszt- cuccot amit a macsek rühell, és jutalmul vinnéd kozmetikába. Ha otthon nyugodt, addig szeretett körülmények között nem hagyta, akkor majd egy idegen szakszerűen lefogja, hogy tudjátok használni a furminátort. Úgy leírnám, hogy hová dugd azt furminátort, de nem teszem.


A körmeit szeretnéd, hogy igényesre meg legyen csinálva? Vidd el műkörmöshöz te eszetlen. Ha szobacica akkor levágod, ezt egyféleképpen lehet, ha kinti macska és vágod a körmét akkor te tényleg nem vagy komplett.

Magyarázkodnod meg tényleg nem kell, nem vagy te nekem senkim. Kérdést te tettél föl, te vagy az akinek olvasni kell a macskáról.

2021. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha választ írsz, kérjük, vedd figyelembe be a következőket:

A kérdező is ember. Bár nem ismered és nem tudsz róla semmit, érzései biztosan vannak. Ezért a válaszod hangnemét úgy válaszd meg, hogy mást emberi méltóságában ne sérts meg!

Kerüld az offolást! A válasznak legyen köze a kérdéshez.

Ha már valaki megfogalmazta előtted, amit te szerettél volna, ne írd le még egyszer ugyanazt, csak egészítsd ki az újabb információkkal! Ha egyetértesz egy korábbi véleménnyel, értékeld le az ikonok segítségével!

Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki.

A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozás/termék/weboldal népszerűsítéséért, reklámozásért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért a fiókod korlátozásra kerülhet, így ilyen válaszokat ne helyezz el oldalunkon!

Kérjük, olvasd el a részletes felhasználói szabályzatot is! Fenntartjuk a jogot, hogy szabályszegés esetén a válaszod töröljük.

2021. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Macskának is tisztítani kell a fülét rendszeresen, fajtától függően a szemét is. A macska ápolása pedig nem merül ki a karomvágásban és a random fésülésben.

(Mellesleg van olyan ismerősöm, akinek a macskája kozmetikában díva, engedi a karomvágást, otthon meg három ember sem tudja lefogni...)

Nálunk pl a félhosszú szőrű macskának a feneke körül meg a farka tövében vágni kell a szőrt, csimbókos lesz. Itthon kisollóval megcsinálom, ha nagyon durva, de nem tudom teljesen levágni neki, ketten fogjuk le és így se hagyja. Kozmetikában megfelelő célszerszámmal és hozzáértő szakemberrel gyorsabb.

A kozmetikusnál való bundaápolás sem egyenlő azzal, hogy kopaszra van nyírva a macska.

2021. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!