Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tudja egy cica visszata...

Meddig tudja egy cica visszatartani a kis és nagydolgát, ha nem tetszik neki az alom? Lesz valami baja tőle?

Figyelt kérdés
Van egy kinti-benti cicám, aki így a hideg idő megérkeztével éjszakánként mindig el van zárva, ott van neki alom. Nappal pedig hol kint, hol bent van velünk. Kint szokott wc-zni virágosba stb.... Ahol éjszaka van, ott van neki alom, kisebb korában még sokat wécézett oda, de akkoriban meg kint nem nagyon akart. Most viszont megszokta, hogy kint wécézzen, és bent nem szokott, amivel nem is lenne baj, de éjszakánként elég hosszú ideig van bent, és nem kakil/pisil egész éjjel, szerintem visszatartja, addig, amíg kiengedjük. Kérdésem, hogy nem káros-e, ha sokáig visszatartja, illetve ha már nagyon kell neki, akkor csak használná, még ha valamiért nem is annyira szereti az almot? Kb este 5-6 órától reggel fél 7ig szokott ott lenni, és majdnem mindig üres az alom reggelre, pedig vacsit 5-kor kap előtte. Így több, mint 12 órahosszáig nincs se kaki, se pisi.

2021. nov. 9. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én arra gyanakszom, hogy kakil pisil csak nem alomba. Ha viszont tényleg nem csinál semmit oda mikor kell biztos kinyomja. A legrosszabb amit tehetsz az, hogy a macskához igazodsz. Az állat igazodik az emberhez (nyilván határok között) ezt sokan elrontják és panaszkodnak, hogy minél van állatuk.
2021. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az csak megérezném, ha máshova pisilne, kakilna? Nem érzik a szaga, nem látom sehol... Mondjuk 10-ből 9-szer, 8-szor üres az alom reggel, néha van benne kaki.
2021. nov. 9. 18:34
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy a nagy részét végig aludja annak az időnek, és így nem kell neki? Igaz, hogy sokat alszanak, de azért egyhuzamba nem alszik 12 órát...
2021. nov. 9. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én féléveseim is be vannak zárva éjszakára a kazánházba. Jól szigetelt, egész éjjel tartja a hőt stb. Mivel nem nagy a hely és kb sehova se tudnak elbújni én tudom figyelni az almot. Ha nem isznak lefekvés előtt akkor semmi sincs az alomban. Én 9 kor zárom 6 kor engedem ki őket az az első hogy rohannak pisilni(bár néha van hogy nem szoktak). Azt még megpróbálhatod, hogy később zárod be és lehetőleg egy olyan helyre ahol feltunne ha wcz-ne.
2021. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Próbálnám én később is, hogy ne 12 órát legyen bent, csak mondjuk 9-10-et, de 5-6 között kap vacsit, és utána már nem nagyon akar kimenni. Azt meg nem akarom, hogy kirakom erőszakkal este 6-kor, majd 9-kor meg keresgélem az udvaron, hogy jöjjön már elő, hogy bezárjam. Majd jobban körbenézek, hogy van-e rejtett pisi, kaki valahol, de úgy gondolom, hogy érezném a szagát, ha lenne, az alomban is mindig érzem. Egyébként nem olyan nagy a hely, ahova be van zárva, csak sok minden van bepakolva, szekrény, ágy, régi mosógép, szokott is közöttük bújkálni, de szerintem nincs közöttük kaki :D Csak nem szeretném, hogy a visszatartás következményeként besüljön neki, és esetleg utána meg emiatt legyen szorulása.

Egyébként 1 éves ivartalanított kandúr.

2021. nov. 9. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Hogyha kijárós, akkor, ha akarja, elvégzi kint.
2021. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eddig 12 óráig sikerült visszatartania, de akkor már nagyon kellett neki.
2021. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És nálatok azért tartotta vissza, mert nem volt neki alom, vagy volt, csak nem akarta használni?
2021. nov. 13. 20:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!