Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha a macskában?

Bolha a macskában?

Figyelt kérdés

Szep estet!

Lehetseges, hogy a macskamban bolha van? Par milimeteres, hosszukas testu bogarak vannak benne. Nem ugranak, csak nagyon gyorsak.

4 honapos cicarol van szo, mit lehet tenni? Allatorvoshoz csak kesobb van idopontunk sajnos, mert ingyenes kutya ivartalanitas van nala, igy mar csak jovoheten lathatja a cicat.



2021. nov. 11. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A bolha az állatok gyorsan mászkál, akkor ugrál ha nem az állatban van.

A leírás alapján tutira az, pláne ha vakarózik is. Fressnapfban lehet kapni bolha irtó cseppeket, addig is jobb mint a semmi, a lakást meg takarítsd át, mert a bolhák nagy része a környezetben tanyázik, és csak kis része van az állatnban, akkor mennek rá amikor vérre van szükségük, utána kiugrálnak pihenni

2021. nov. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez bolha.
2021. nov. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Lehet kapni rácsepegtető oldatot cicáknak. Az tuti hatásos, kiírtja és meg is előzi a bolhásodást egy bizonyos ideig. Ez a leggyorsabb megoldás.
2021. nov. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az. Bemész a legközelebbi állatpatikába, kisállat kereskedésbe, és veszel bolhaírtót, ha benti, akkor lakásban használható termék is kellene, nem kell ehhez állatorvos.
2021. nov. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Állatorvos kelleni fog úgyis, mert vinném megnézetni. A lakásban melyik bolhaírtó az, amit használhatnék?
2021. nov. 11. 07:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös Insecticide 2000
2021. nov. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Foresto nyakörv vált be nekem a legjobban,de a legdrágább is.7000-től kezdődik az ára.

7 hetes kortól lehet rátenni.Kb 8 hónapig hatásos a doboza szerint.

Ahogy írták,a spot-on cseppentős is jó,de rövidebb ideig tart a hatása.

A fenti nyakörvet kijárós cica esetén érdemes,mert az a kullancsot is távol tartja.

Én az évek alatt úgy tapasztaltam ki,hogy március körül veszek rá új nyakörvet és azzal kihúzzuk a kullancs szezont és a bolha se megy bele következő tavaszig.Szoktam figyelni és ha gond van ,akkor lehet rá cseppet tenni. Nekem még sosem volt rá szükség.

Sokan nem szeretik a nyakörvet,mert felakadhat vele a cica.

Igen,ez valóban előfordulhat, szerencsére nekem még nem volt ilyen,de kijárós cicára egyébként is sok veszély leselkedik.

2021. nov. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Leírták előttem a teendőket. Egy dologra figyelj nagyon, mert úgy tűnik, nem vagy tapasztalt a témában. Véletlenül sem kaphat kutyáknak való bolha elleni cseppet, mert a macska számára az méreg! Mindegyik termék csomagolására rá van írva, hogy milyen állatnak szánják, de ha nem egyértelmű, kérj segítséget a személyzettől ott, ahol megveszed.
2021. nov. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pl a fekete macskában úgy vettem észre a bolhákat, hogy a fehér íróasztalomon vakarózott, és kis fekete pöttyök potyogtak belőle, amik letörléskor piros nyomot hagytak. Bolhaszar, aka emésztett vér. Bleehh. Macskának vettünk valami rácsepegtetőt, a lakásban pedig befújtam a gazdaboltban vett spriccelővel a szőnyeget meg a kanapét. Szerencsére ennyi elég is volt.
2021. nov. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bizony, a bolha ilyen.

Széthúzód a szőrt és eliszkol gyorsan. Nem nagyon ugrál, ha csak nem vakargatod meg a macskád.


Fürdesd meg kétszer alaposan bolhaírtó samponnal, utána mehet a Frontline rögtön a nyakra.

Bolha és kullancs riasztó nyakörvet pedig ajánlok egész évben tartani a macskán MEGELŐZÉS céljából.


Ha benti cica, akkor nagytakarítás - erős fertőtlenítőszerrel. Évekig képesek életben maradni a bolhapeték, simán belepotyoghattak a szőnyegbe, repedésekbe a padlón stb stb.


Mindenféle kisállat témában a Zállatorvos youtube csatornát ajánlom.

2021. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!