Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Újszülött cicát mennyi idős...

Újszülött cicát mennyi idős korától érdemes simogatni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 12. 17:13
 1/10 anonim válasza:
30%
Az első 1-2 hétben érdemes nem is hozzá érni, nehogy az anyja megérezze rajta az idegen szagot és elforduljon tőle.
2021. nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alain Delon ***** válasza:
77%
Szerintem meg nem kell várni. A macska egyenesen odaviszi az ember elé a kicsinyeit. Mikor nagyanyámnál született macska, nem volt ilyen, hogy ne nyúljunk hozzá.
2021. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alain Delon ***** válasza:
65%
Sőt! Nemrég tesóméknál lett kismacska. Semmi gond nem volt vele, hogy hozzányúltunk a kismacskákhoz.
2021. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Én alig hogy megszületett már simogattam őket, az anya cica ismerte a szagom, sőt szeret is, így nem zavarta, de volt olyan, hogy nagymamámék padlásra fialt egy idegen cica, gyerekek voltunk, simogattuk őket, és az anya cica ott hagyta őket, nem gondozta tovább, fecskendőből kellett etetni őket boci tejjel, viszont szerencsére happy end lett a vége
2021. nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
26%
3-4hét
2021. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha az anya macska ismer titeket, megbízik bennetek, akkor lehet simogatni, ha idegen cica akkor inkább ne. Nekünk egyszer fiatal a cicánk, volt neki elkerítve egy kis doboz és onnan kicipelte a kicsiket hozzánk, aztán a mamacica meg lelépett vadászni, napozni...úgy kellett visszavinni hozzájuk.
2021. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha olyan helyre potyogtatja a pereputtyot ahol hozzáfértek akkor lehet simogatni akármikor.

Ha eldugja őket akkor azt azért teszi, mert nem akaja hogy csesztessétek őket, nem bízik bennetek.

4 lába van mégis okosabb mint egyes emgerek :)

2021. nov. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeret és bízik benned az anyamacska nem bánja ha hozzájuk érsz (saját tapasztalat) azért előtte simogasd meg az anyát.
2021. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Uj szülött cicát meg lehet fogni, nagyon óvatosan, nem szoritani,a pocakját sem, főleg azért, hogy megmérjük a sulyukat.Nem tartjuk sokáig, 1-2 perc, ment elkezd sirni, és a mama is odamegy megnézni, hogy mi történik. A mama ha ismeri a szagodat, akkor is lehet látni, hogy ideges, kiscicát vissza kell tenni a mama hasija mellé.A kicsik sulya 1hét alatt duplája lesz, ha nem hizik akkor a mamának nem minden emlője jó, ha a kicsi fogy, nem hizik, rá kell segiteni fecskendővel és langyos cicatejjel./nem tehéntejjel!!/Sok simi a mamának!
2023. jan. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ha több kiscica születik, szüléskor a mamacica mozog, forog, vigyázni kell, ha véletlenül ráfekszik a már megszületett cicusokra, nekünk kell egy kicsit besegiteni, és pakolgatni a babákat.Jó cicázást!!
2023. okt. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!