Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a fajtatápok...

Mi a véleményetek a fajtatápokról? Érdemes venni, vagy ez lényegtelen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Maine Coon cicánk, apu macskája és egyelőre Royal Canin kitten 36-ot eszik, de láttuk, hogy van maine coon fajtatáp is. Na most az Orijen és az Acana tápok még kölyök és felnőtt között sem tesznek különbséget, és most nem tudom, hogy akkor melyik a jobb minőség. Adjak neki fajtatápot,mert az jobb minőségű és kifejezetten neki való, vagy adjak egyszerűen prémiumtápot, mert az a jobb? Előre is köszönöm a válaszaitokat!
2010. szept. 5. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
sztem hol ezt add neki, hol azt, h változatosabb legyen az étrendje.
2010. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az állatorvost, de amúgy van egy olyan oldal hogy farm.hu ha ott regisztrálsz ott is vannak szakértők akiket megkérdezhetsz. ;)
2010. szept. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekm egy 4 hós MC-m van és én is feltettem már ugyan ezt a kérdést :D Az enyém 0-3 hónapos koráig evett Royal Cain Kitten 36 szárazat és szaftosat keverve 3 hónapos korától viszont Royal Canin Maine Coon kittent adok neki :) Iszonyat drága 1800ft 400g de megveszeem neki mert most lesz az első kiállítása amin indulni fog :) (2010.09.11-12 Hungexpo) Amúgy a tiéd mennyi idős? :)
2010. szept. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
17 hetes :)
2010. szept. 6. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazabol, nemtudom, de ha a premium tapok nem tesznek kulombseget kolyok, es felnott kozott, akkor szamomra azok "tulhype-olt draga szrok".

Amugy, szerintem, etesd inkabb valtozatosan. Inkabb neha kicsit kevesbe "premium" tappal*, minthogy csak egyfajtat egyen egesz eleteben @_@ Gondolj bele, mintha neked eleted vegeig csak a kaviar, a libamaj, es a lazacszelet lenne, amit ehetsz.

Az elso fel evben meg funy, de aztan mar olnel egy szelet (tescos)parizsiert. :P

Nem tescos es hasonlo tapra gondolok, de coshida, whiskas, kitekat, es hasonlo "azert nem annyira vacak" tapok siman mehetnek a valtozatos etrendert.

2010. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, Whiskast szokott enni, azt nagyon szereti, meg én nem csak tápot adok neki, hanem húst is. A többi cicának is, szerintem szükségük van húsra és csontra is, így elég sűrűn kapnak a táp mellé ezt is. Ez így elég, vagy vegyek bele még valamit az étrendjükbe?

Ja és tojást is szoktak enni és természetesen amit elcsórnak a konyhából :D

2010. szept. 10. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Én viccnek találom a RC tápokat úgy ahogy vannak pont azért, mert annyi fajta van és az áruk is...


Acana vagy Orijen teljesen jó, speckó táp a betegnek kell, azt meg az állatorvos megmondja melyik legyen.


Én adtam egy ideig a sziámimnak sziámi RC tápot, de hihetetlen sokat felzabált belőle, krva drága volt, sokat hányt, pedig elvileg attól is direkt a fajátájának való, hogy különlegesen alakították ki a szemeket, így nem tud habzsolni és hányni, mert ez jellemző a fajátájára. Duma volt az egész, összetevők szempontjából is jobban tetszett az acana, royalt már nem is veszek neki többet.

2010. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!