Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első macskának skót lógófülű...

Első macskának skót lógófülű mennyire lenne jó választás?

Figyelt kérdés

Első macskám lenne, és egy skót lógófülű mellett döntöttem. Jövőhéten megyek érte. Saját tapasztalatokat szívesen meghallgatok, mire kellene figyelnem vele kapcsolatosan?

(fiú, és panelben lakom)



2021. dec. 4. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Macskák között fajta szerint nincs olyan brutális nagy változás mint a kutyáknál. Vannak aktívabbak, meg kevésbé aktívak, de kb ennyi. Pont arra figyelj, mintha egy sima házi macskád lenne. Legyen játéka, lézer, kötél, tollas hülyeségek, legyen valami fekhelye, ami kicsit elszeparáltabb (de ha nincs akkor is talál magának valamit), egy macska bútor szerencsés, legyen kaparófája. Ha nem szeretnéd, hogy ivarérés után iszonyat büdös legyen a jelölgetéstől akkor ivartalaníttasd, tetszés szerint chip, oltások. Természetesen kell élelem neki, mindig legyen friss vize, alom kell neki (én a csomosodót ajánlom), alom tálca.

Hám és póráz, ha szeretnéd sétáltatáshoz szoktatni (bár ez egy nagyon hosszú folyamat és nem biztos hogy lesz eredménye, nem sok macska szeret sétálni).

Kb így első körben ennyi. Aztán idővel úgyis veszel még csomó mindent, amit úgy gondolsz tetszene neki :D

2021. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Az a lényeg, hogy jó tenyésztőtől vedd a cicát. Olyantól, aki sokat foglalkozik vele, mert az első 12 hét a cicánál nagyon meghatározza az emberhez való viszonyát. Egyébként nagyon kedves és szórakoztató fajta a skót lógófülű.
2021. dec. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! a tenyésztővel nincsen gond, szerencsére egy régi ismerősöm az, így én is szoktam a cicust látogatni hétvégente
2021. dec. 5. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!