Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy cica összeférhetetlen a...

Egy cica összeférhetetlen a szobanövényekkel?

Figyelt kérdés
Szeretnénk örökbefogadni egy cicát. Viszont sok helyen olvastam, hogy hajlamosak megkóstolni a szobanövények levelét. Jó pár növényem van, nagyon a szívemhez nőttek, és párról tudom is, hogy lenyelve mérgező. Jól gondolom, hogy ezeket száműznöm kell a lakásból, ha cicát szeretnék? Vagy nem minden cica eszik belőle? Esetleg fellógatva egy elérhetetlenül magas helyre, maradhatna pár?

2021. dec. 22. 00:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%

Én azon a véleményen vagyok, és emiatt most kapni fogom az ívet, vagy minimum lepontoznak az Antarktiszig, hogy egy értelmes macska nem kóstol meg mérgező növényeket, ahogy a kutyák közt is csak néhány retardált képes bezabálni egy doboz gyógyszert. Az őseik is tudták mit szabad enni és mit nem.


Kérdésre válaszolva, macskaszemélyiség függő, hogy melyik kóstolgat és melyik rombol, ráadásul simán lehet, hogy 3 évig le vannak kakkantva a növények, a negyedikben meg a macska hirtelen elkezdi kikaparni a földjüket, ez volt nálam: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10374031-mi..

Itt az lett a megoldás, hogy beköltöztettem minden növényt a hálószobába, ahová csak felügyelettel jöhetnek be a macskák, és mellé még redukáltam is a számukat (mármint a növényeknek). Mostmár csak néhány van, amit tavasszal ki tudok rakni az udvarra és csak telelni kell behozni őket.


Egyébként amit írtál, hogy fellógatva, elérhetetlen helyekre tennéd a növényeket, az egy jó megoldás, nálam is van néhány ilyen növény. Leginkább kaktuszok illetve futónövények fellógatva. Vagy még egy megoldás, ha nem idegen tőled: a műnövény. Ma már nagyon szépeket lehet kapni, meg sem mondanád róluk, hogy nem igaziak, és teljes mértékben macskakompatibilisek.

2021. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk volt egy szobanövény, amit az elmúlt 3 évben a folyamatosan érkező kismacskák következetesen kinyírtak. Pofozták - tetszett nekik, ahogy rezeg a levele -, és meg is rágták. Föladtam :) De a többit nem bántották, szerencsére. Azóta megnőttek a cicák, és ezt a növényt se piszkálják.

Figyeld a macskát, és amelyik növényre ingere támad, azt tedd inkább magasabbra. (Bár ahogyan fentebb írták, a macskának nincs elérhetetlen hely)

2021. dec. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem összeférhetetlen, csak az itteni szektás-macskatartóknak.
2021. dec. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én már mindent bevetettem, de csak felzabálta őket. Pedig nem buta, rendes kaját kap! 3 napig okádott és a 4.-en is ott volt csámcsogni. Más macskáim eddig rá se néztek.
2021. dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%
Ivartalanítani mentünk, nem kaphatott reggelit. Utólag derült ki - amikor a műtét után ébredezve öklendezett egy sort -, hogy a reggelijét egy kaktusz megrágásával/lenyelésével pótolta.
2021. dec. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1 éve kezdtem rákattanni a növényekre, van egy pár már itthon, a felnőtt macskámnak soha eszébe nem jutott piszkálni egyiket se. Bő 3 hónapja van egy kiscicánk is. Amit ez művel, az úristen. Van 2-3 pálmaféle, amit eléggé leamortizált. Borzalom.

DE, annyi esze neki is van érdekes módon, hogy olyat ne csesztessen, ami mérgező számára. A sárkányfát például nagy ívben kerüli, mintha tudná. Kezd már leszokni amúgy a többi piszkálásáról is, következetesen odamegyünk mindig, és a grabancánál fogva egy határozott mozdulattal leszedjük onnan (nem, nem rázzuk és nem ütjük meg, nem kell agyfaszt kapni). De hát ja, macska, nem kutya, ezért 3 hónap után mostanra tartunk ott, hogy KEZDI felfogni :D egy macskát is lehet tanítani, tévhit, hogy nem, csak a legtöbben rájuk hagynak mindent, merthogy úgyse tanulja meg. Dehogynem. Nálunk pl. az asztalon, pulton se lehet macska, érdekes, eddig mindegyik meg tudta tanulni, hogy a széknél magasabbra nem mehet.

Egyébként azt mondják, a macskariasztó spray is jó, ha a kaspót körbefújod vele, vagy magát a növényt, nem megy oda. De ezt én nem próbáltam még.

2021. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk az egyik macska következetesen a virágföldet használta az alom helyett. Az lett a vége, hogy beborítottam azt a cserepet alufóliával, ami fólia zörgését utálják. Többé nem is ment oda kapirgálni és rágni. Mondjuk nem egy épületes látvány, de szükség esetén megteszi.
2021. dec. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A miénk csak az AloeVerát és a Csodagumó levelét szerette. De feltettük virágtartóra és ott nem éri el, nem tud érte felmászni.
2021. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!