Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cicát mikor ivgartalan...

Nőstény cicát mikor ivgartalantanátok?

Figyelt kérdés

Ilyenkor tájt akartam, mert már 5 hónapos. De annyira nagyon picike, alig van meg 2 kiló, állandóan fut, ugrál, mászik, játszik, így tuti felszakítaná a varratokat. Meg nem lenne szívem tönkretenni a kiscica létét, hogy rosszul legyen...


Most úgy döntöttem, februárig várok, nem tud kimenni, csak nem lesz gond.


2021. dec. 22. 22:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

*ivartalanítanátok


Bocsi, fáradt vagyok már

2021. dec. 22. 22:12
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Most már várd meg a februárt akkor, nekem 1 lány van a fiúk között, ő 3 hónapos kor körül lehetett, már nem is emlékszem a procedúrára, ahogy ő sem, csak arra hogy nyár elején voltunk, és így nem volt kedve ugrálni :) Miután gondját viseltem, rendbe jött, mai napig 4 évesen olyan rossz mint a franc, kis boszorkány :D De ő szeret engem a legjobban, a 3 fiú mind magának való.
2021. dec. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg most! Kap gallért.
2021. dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6 hónaposan vittem fiút és lányt is.
2021. dec. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Lányaim fél évesek elmúltak, mikor mentünk. Én megvártam az első tüzelést. Négyen vannak, volt aki 7 hónaposan, volt aki 10 hónaposan került sorra. Ők kijárósak egyébként, de a tüzelés és a műtét utáni időszakban csak bent voltak (nem önszántukból haha).

Szerintem akár most is elviheted, de várhatsz is vele, ha azt érzed jobbnak. De amiatt ne aggódj, hogy tönkreteszed a kiscicaéletét. Egyik cicámat kicsit jobban megviselte-doki szerint az altatás, neki kellett egy hét, mire újra kezdett önmaga lenni. Többiek 1-2 nap múlva olyanok voltak, mintha semmi sem történt volna, 3. napon meg már ugyanúgy ugrabugráltak meg parkouroztak, mint előtte. A sebekkel, varratokkal sem volt gond.

2021. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5-6 hónapos korban szokták, általában akkor válik ivaréretté, de ha nincs meg 2 kiló, nem csinálják meg, nálunk legalábbis az az alsó határ az altatás miatt. Altatás után elég kómás lesz még aznap, akkor nem nagyon fog mozogni, figyelni is kell rá, hogy ne tudjon mozogni, mert kába, leeshet pl lépcsőről stb. Pár nap alatt teljesen magához tér, olyan lesz mintha mi se történt volna. A varratokkal se szokott gond lenni, vagy ruhát vagy gallért szoktak kapni, hogy ne szedjék szét maguknak a sebet, de felügyelet mellett azt is le lehet venni. Nyugodtan elviheted most is, nem fog megváltozni a természete, de ha vársz, akkor sincs semmi.
2021. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mikor már kezd beindulni a nemi szervek fejlődése ez nősténynél 6 hónap a kamdúroknál 5 hónap.
2021. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
4 hónaposan, tüzelés előtt. Minél kisebb, annál jobban viseli a beavatkozást.
2021. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

8

Hol olvastad ezt? Ne beszélj butaságokat.

2021. dec. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

#9 Ok! Ha te mondod az tényező.

Állatorvos amúgy. E szerint dolgozik, az enyémet 10+ éve is ebben az elgondolásban műtötte. Az elavult falusi orvosok szemlélete a várjuk meg az ivarérést.

2021. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!