Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A mostani macskák mièrt mások...

A mostani macskák mièrt mások mint a 15-20 èvvel mezelőttiek, mièrt nem csinálhatok velük bármit meg?

Figyelt kérdés
Óvodás korom óta vannak macskáink. Règen a kètezres èvekig kb 2011-13-ig voltak olyan cicáink amikkel bármit meg lehetett csinálni, hagyták magukat, kb mint egy plüssfigura. Ha akartam felvettem, ha akartam idehoztam az ágyba ès ittmaradt mellettem, betakarhattam ès szintèn ittmaradt meg hasonlók. A mostaniak meg mint ha öntudatot növesztettek volna ès akaratosak, csak akkor lehet velük bármit megtenni ha nekik kedvük van hozzá. Az se mindegy neki hova fekszik vagy hogy fekszik az ágyon. Ha nem lehet úgy ahogy ő akarja akkor itthagy.

2022. jan. 4. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

szerintem ez teljesen normalis

Az allatoknak is van onallo akaratuk, nem tehetsz meg veluk barmit, ami neked tetszik.

2022. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
A sok elkenyeztetés miatt változtak meg, és öröklik az utódok... Az ember hibája ez is.
2022. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Már vannak radikális szervezeteik, önálló törvényhozás, elkezdődtek a túlkapások, az ország megdöntése a cél.
2022. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

" mostaniak meg mint ha öntudatot növesztettek volna"


Mindig is volt öntudatuk.


Viszont meg tudják különböztetni a kisgyerekeket az idősebbektől, és nekik emiatt sokszor több mindent is engednek


(Én egyszer 2 évesen szerencsétlen kandúrunkat cibáltam azalatt az egy perc alatt, amíg nem volt senki más a szobában. A macska simán megkarmolhatott volna, de pontosan tudta, hogy nincs bennem rossz szándék, csak játszom)

2022. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Megtanulták hogy megtehetik. Sokan gyerek helyett babusgatják a macskát, nem parancsolnak nekik, hanem cukinak tartják ha rosszat csinálnak. "Régen" páros lábbal lett s*eggbe rúgva a macska, ha felment az asztalra, ma cuki és feltesszük a netre, ha a tányérkájából onnan eszik. Mert édibédi és nem a gazdája, hanem az anyucika picicicája.

Nekem is van macskám, nagyon szeretem. Kintibenti, de az asztalra nem megy fel.

2022. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

2-es vagyok.

Az 5-ös hozzaszoló kifejtette, mire gondoltam. Köszönöm!

2022. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Vagy az van, hogy csak megnőttél. Egy gyereket nem vesznek emberszámba. Bármit megtehet, letojják, inkább odébb megy, mint ahogy egy normális felnőtt kutya is lexarja az idegen kölyökkutyát és a kisgyereket. Egy ivarost illetve a felnőttet viszont nem. Az már rivális.
2022. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Macska és macska között is van különbség, de ha te ezt nem vagy képes felfogni, akkor jobb, ha nem is tartasz cicát.
2022. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tapasztaltam ilyesmi változást, a macskák ilyenek voltak/lesznek, megvan a saját jellemük. Van, aki bújósabb, van, aki távolságot tart az embertől.


Én inkább a táplálkozásukban veszem észre változást. Mamám mesélte, hogy az ő idejükben maradék tésztát, levest, ilyeneket kapott a macska, és simán megette. A mai macskák válogatósak, az enyémek alutasakos kaján kívül nem esznek meg mást, hiába próbálgattam többféle eleséget már kiskoruk óta.

2022. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

#5 "Megtanulták hogy megtehetik." A fene nagy demokráciában, emberi jogok érvényre jutásában az emberek is hasonlóan kanászodtak el az elmúlt pár évtizedben. Nemrég még szájba rúgott volna a párttitkár és azt csinálod amit ő akar, ma meg már a rendőrségen is csak kérdezz-felelek van gyanúsítás esetén is.


Ha lehetne visszamenni a bezzeg a mi időnkbe, akkor vajon megtennénk-e? Vagy inkább szebb a világ azoktól a fész, insta, YT posztoktól, ahol cuki cicát/kutyát ölelget, babusgat az embere?

2022. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!