Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj hogyha a macskámat az én...

Baj hogyha a macskámat az én samponommal meg balzsamommal fürdetem?

Figyelt kérdés
Elseve hosszú hajra való samponom és balzsamom van (rózsaszín) és ezzel szeretném megfürdetni a macskámat a kiállításra. (perzsa macska) Ez baj? Nem akakrok ilyen bobi meg panzi akármilyen szärokat venni és a biogance sampon meg balzsam az is lenne kb 5000Ft. Most már így is 20.000Ft-ba van nekem a kiállítás (cuccok+nevezés) nincs már egy forintom se. Ez így baj lenne?
2010. szept. 9. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egyik barátnőm perzsamacskája kutyasamponnal lett fürdetve és napokig epilepsziás rohamai voltak. az állatorvosok nem tudtak vele mit kezdeni, végül kiderült, hogy a macskák allergiásak rá. Szerintem az általunk használt sampon sem tesz jót nekik.
2010. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igen,ha a cicus mérgezést kap attol.Mert azt embereknek találták ki és nem véletlenül vannak kutya és macska samponok külön gyártva.Én nem tenném:S
2010. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
én baba samponnak fürdetem a cicám és semmi baja nem lesz tőle
2010. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Az a baj, hogy benevezted a macskát 20 rongyért, neked meg nem maradt pénzed. :( Fontossági sorrend?


Valamikor a WU2 volt a legjobb sampon, minden kutyának is ezt ajánlták és tényleg jó volt. A mostani samponokban ki tudja mi van, esetleg érzékeny lehet rá a macska bőre.

2010. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
BAJ! Ha csóró vagy megadni a macskádnak ilyen alapvető dolgokat, hogy macskasampon, ne vidd kiállításra!De jó, hogy az olcsót nem veszed meg, mert "sz@r", de a drágára meg nincs pénzed, inkább legyen valami allergiás bőrreakciója vagy még rosszabb
2010. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Baj! Ha nagyon muszáj akkor babáknak való sampont vegyél! De nem elég ha csak kifésülöd, letörölgeted?
2010. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen baj, mivel ez sampon és hajra van,ami az ember fején van.A macskádnak meg ugye szőre van és nem haja. Azt csak te hiszed,hogy az elseve sampon marha jó...tudod,hogy miből van? Abobi meg társai macskasampon arra van kitalálva,hogy a cica bőre ne legyen beteg,ne száradjon ki... direkt nekik lett kitalálva,mert attól kevesebb az esélye az allergiára. Ha egyszer elfogy a samponod,akkor te mosnál hajat a macskasamponnal?Ugyan úgy nem lenne jó a hajadnak,mint az ő testének a te samponod. Akkor inkább fürdesd meg sima vízzel! Azzal kevesebbet kockáztatsz. Máskor meg ha kiállításra viszed, idő gondolkodj és számolj előre a anyagi vonzattal!
2010. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A fenének a macskát fürdetni? Gondolom nem egy kijárós koszos utcamacska és mosdik ő minden nap vagy 50szer. Mégis mit akarsz még kimosni belőle? A víz alapból szárítja a bőrét ami nem jó neki, a samponba minden szar van ami szintén nem tesz jót neki. Főleg ha majd csomókban hullik tőle a szőre a kiállításon.
2010. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Inkább fürdesd babasamponnal én a gabinak a szappan mentesét vettem jó az is de van olcsóbb sampon is cicáknak nem kell egetverő drágának lennie.
2010. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az eddigi utcán talált macskákat (full bolha és kullancs meg tetű) akár tescos samponnal vagy kutyasamponnal is megfürdethettem nem lett semmi bajuk. Csak ezért kérdeztem. de sztem veszek neki babasampont mert azt a doki ajánlotta.
2010. szept. 9. 22:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!