Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska szore foltokban hullik?

Macska szore foltokban hullik?

Figyelt kérdés
Van egy 10 eves ivartalanitott nostany macskam, es azt vettem eszre, hogy a testerol a szor kb. 3helyen hianyzik, nem tul nagy feluleten, de eszreveheto. Alatta a bor nem piros, egeszsegesnek tunik. A cica egyebkent nagyon jokedvu, eszik is sokat, minden rendben van vele. Szerintetek mitol lehetnek ezek a szorhianyos foltok?
2022. jan. 29. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Allergiás. Étel elsősorban.
2022. jan. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem vedlik?Tavasszal vekonyabb bundaja lesz ha jol tudom es ez a mostani a teli bundaja
2022. jan. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Vedlik, hullik nagyon a szore, rengeteget mosakszik is. Masfel eve van egy masik macskank is, aki sokszor kergeti es “bantja”, ez nyilvan stresszforras a cicanak. Azt olvastam, hogy stressz is okozhatja a tulzott mosakodast es ezaltal szorhullast. Szerintetek?
2022. jan. 29. 11:04
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk pont egy új macska okozta stressztől lett ilyen. Elkerült tőlünk a másik cica és megszűnt a probléma.
2022. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Stressz, allergia, bármi lehet. Vidd orvoshoz.
2022. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én macskám egy féléve nyalja a hátát és a fedőszőrök egy széles sávban teljesen kihulltak. A bőre nem tűnik betegnek. Emellett azóta időnként sűrűn hány, főleg gyomorsavat, illetve a lenyelt szőrt. Amúgy a kedve, étvágya jó. Voltam vele orvosnál, a két tünet között nem próbáltak összefüggést találni (pedig szerintem összefügg), kapott antibiotikumot (nem tudom mi indokolta?), B-vitamint (azt sem tudom ez esetben miért?) és hányáscsillapítót, illetve, mivel mondtam, hogy savlekötő tablettát szoktam adni neki, ajánlották azt is. Kértem még egy vese-máj vizsgálatot vérből, az negatív lett. Mondták, bőrkaparék vizsgálattal talán többet megtudnának, de a költségek miatt egyelőre azt elhalasztottam. Most az a gyanúm, hogy valami allergiája lehet valamelyik tápra (amúgy világéletében stresszes is volt). Csak azért írtam le ezt, hogy látszassam, nem egyszerű egy ilyen eset.
2022. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 ez stressz mosakodásnak tűnik. Esetleg abban az irányban is tájékozódj, lehet egy kisebb változtatás megoldja a problémát. Az én cicám kopaszra nyalta a hátát mikor nyaralás alatt beadtuk állat hotelbe, ahol sajnos egyáltalán nem foglalkoztak vele 🙁
2022. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp megér egy orvosi látogatást. Több oka lehet,nálunk is volt,de elmúlt, valószínű erősebb vedlés volt.
2022. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Voltunk allatorvosnal, en nagyon a pajzsmirigy tulmukodestol feltem, de az orvos szepen megvizsgalta, megtapogatta a kis szerveit, azt mondta hogy a macska teljesen egeszseges. A szorhianyos foltokkal kapcsolatban allergiara gyanakszik, illetve szaraz a cica bore a hianyos helyeken, valoszinuleg azert mert sokat fekszik a radiatoron. Mindket cicank produkalja ezeket a tuneteket, kedvuk, etvagyuk es minden mas kifogastalan.
2022. febr. 14. 19:15
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Fémallergia? Legyen mindegyik radiátoron legalább egy vékony textil és nézd meg változik-e, javul-e a folt.
2022. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!