Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkaphatott valamit a cicám?

Elkaphatott valamit a cicám?

Figyelt kérdés
Kint a teraszon van egy cicás kiülő, oda szoktak kimenni a macskáink szemlélődni. Van egy kandúr, aki pár hete idejár enni néha, ma is itt volt kicsit, nézték egymást a cicámmal fél-egyméterről, de nem érintkeztek, azonban úgy hallottam, hogy a kandúr nehezen veszi a levegőt, szörcsög, elég rosszul állnak a szemei, biztos beteg. Sajnos nagyon vad, esélyünk sincs elvinni állatorvoshoz, meg nem is a mi cicánk. Kérdésem, hogy ennyitől elkaphatott bármit is az én cicám? Persze oltva van minden ellen.
2022. febr. 23. 17:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Ahogy lattam, a cicak tenyleg nem erintkeztek, csak hallottam ahogy a bak furan veszi a levegot, meg amikor eloldalgott (mar boven messze volt a cicamtol, a teraszrol lement) hurutosan kohogott. Ugy tudom ezek cseppfertozessel terjednek a levegoben, de vajon milyen tavolsag kell hozza?
2022. febr. 23. 18:17
 2/7 anonim válasza:
100%
Előfordulhat, de az esélye minimális. Amíg nincs a macskádnak tünete, felesleges aggódnod.
2022. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ne engedd oda. Macskanátha is lehet vagy akár fip!
2022. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Macskanatha ellen be van oltva a macska, fip ellen nem tudom, hogy vakcinaznak-e, ugy tudom nem, de annak felsoleguti tunetei vannak?
2022. febr. 23. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Magának a vírusnak nem felső légúti tünetei vannak, hiszen az immunrendszerre hat, de mivel nem a vírussal van maga a probléma, hanem a felülfertőződéssel, és ez gyakran nátha szerű betegség, ezért "lehet" a tünete az is.
2022. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szegény kinti cica. :(
2022. febr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, en is nagyon sajnalom. Bar segithetnek rajta, de nagyon felos, etelt is alig akar elfogadni. Szivesen befogadnam, de felek, hogy utcamacskakent veszelyt jelentene az en benti (neha kijaros, kint szemlelodos) oltott, feregtelenitett, egeszseges cicaimra:(
2022. febr. 23. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!