Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macskámat vinném egy...

Nőstény macskámat vinném egy hosszabb útra kocsiban.Sajnos nem bírja a tárolóját.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 8. 09:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Én raktam be neki egy otthon szagú párnát. Aztán be a dobozba a macska.


Hiszti volt. Olyankor beszéltem hozzá, ha tudtam megsimogattam.


De amúgy egy idő után feladta a hisztit.

Bár mi csak állatorvoshoz mentünk (30 perc oda-30 perc vissza)

2022. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha durván stresszel,akkor állatorvos tudni neki enyhe nyugtatót felírni. De nem tudjuk mennyi idő az az út, egy órára nem nyugtatóznám be, 10re igen.
2022. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

En megprobaltam a hordozohoz hozzaszoktatni, kiraktam, ismerkedett vele, raktam be neki mindig kajat, sot, meg macskamentat is, igy belement otthon, aludt is benne.


Nyilvan amugy szart se ertem vele, mert a macska nem a hordozot utalja, hanem szimplan a valtozast es a kocsit...:D Kibirtuk azt a 3 oras utat. Az elso 1 oraban vegig nyavogott, orditva, aztan elfaradt es elaludt. Hazafele mar csak 20 percig nyavogott, akkor mar jobban ment a dolog.

2022. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Mekkora a hordozó? Enyém csak nagy banános dobozba maradt nyújtón ami alig fért be az ölembe.
2022. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

[link]


Az állatorvosok kifejezetten ajánlják, a rendelő ahová én szoktam menni ilyen párologtatót használ :)


Olyan illatanyagokat tartalmaz, ami azt sugallja a cicának, hogy biztonságban van.


Ezen kívül gyakrabban kéne látnia, használnia a hordozót. Tedd ki a szobába, hadd vizsgálja meg.


Tegyél bele kaját, játékot, érdekes dolgokat - szoktatás közben sose csukd rá az ajtaját, és ne tedd bele te a macskát, menjen be a saját tempójában.


Nekem papagájom van, úgy szoktattam bele őket a hordozó kalitkába, hogy abban adtam nekik enni. Eleinte gyanús volt a kicsi ketrec, de aztán egyre bátrabban mentek bele :)

2022. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Az enyém se bírta (szintén nőstény).

Ordított, de valami fertelmes hangon. Sőt! Kinyitotta a macskabörtönt (hogy hogyan, azt nem tudom...), eztán körbejárta a kocsit, beugrott az ölembe, ott nézelődött olyan 5 percig, majd átment az anyósülésre, nézett ki az oldalablakon, aztán az ülésen összetekeredett, és bevágta a szundit. Azóta így utazik, ha kell. Hámot azért adok rá, egy hosszú pórázzal, ami a fejtámla rúdjához van csatolva, nehogy elszökjön, amikor megállunk pihenni, és kinyitjuk az ajtót.

2022. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

(egyébként itthon meg simán bemászik a macskaböribe, oda bújik el szundikálni. De ha mi akarjuk betenni, hogy vinnénk valahová, na, annak áll ellen az összes körmével. Fene se érti...)

#6

2022. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%
Nyugtató. Xanax, Haloperidol, Rivotril, ami van otthon. 1/2 elég!
2022. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

Nehogy bárki is komolyan vegye #8 12:48 tanácsát! Állatoknak NEM adunk emberi gyógyszert, csak és kizárólag orvosi javaslatra!


Nyugtatót pláne!

2022. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Véletlenül még a szívét is lenyugtathatod ezzel a gyógyszerrel. Ne csináld azt amit 8-as mond.
2022. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!