Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért dörzsizi oda a száját a...

Miért dörzsizi oda a száját a műanyaghoz?

Figyelt kérdés

Kinézte a hordozója ajtajának a szélét és egész nap ahhoz dörzsizi a szája szélét. Van valami baja? Szabályosan függő!

Nem mostam el, nincs új szaga. Rászokott, nem lehet elküldeni, ahogy kilépek azonnal visszamegy. Nem jelölgeti, hanem közelről szaglássza, majd a nyálát törölgeti bele ott a szájzugban, néha ráharap. Néztem, de semmi elváltozás.



2022. márc. 11. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelöli a területét. A macskák testén több helyen van illatmirigy, többek közt a száj környékén.
2022. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is ezt csinálja, de mindenhez, nemcsak a műanyaghoz. Még nem jöttem rá, miért, ivartalan nőstény...
2022. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerinem is jelölés :)
2022. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ivartalan nőstény cica. Nem sima jelölés szerintem. Ill. nem lehet az, mert egész nap csinálja, mintha megbabonázta volna az a csücsök! Centire pontosan csak ott, ahol a 2 fele egybeér!
2022. márc. 11. 16:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baja, a macskák szokták ezt csinálni.
2022. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sok furcsa dolga van, de ezen most kiakadtam! :D Eddig csak simán úgy tudtam, hogy ez egy mosómedve és néha a bunda miatt kérődző állat is egyben, meg bűvész is és légtornász, vízvezeték szerelő... de hogy 10 órán át szopkodja a műanyagot és ez normális??? Nem nyugtattatok meg, inkább figyelni fogom!
2022. márc. 11. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint mostanában látsz először közelről macskát. Hát akkor jó szórakozást, készülj fel, lesz még pár fura húzása! :)

Imádnivalóak egyébként, de ép ésszel tényleg nem lehet egy csomó tipikus macskadolgot felfogni, csak el kell fogadni.

2022. márc. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem lehet valami atkaféle amitől viszket neki ott? Mondjuk nem vakarja, nem rázza, nem piros, nem dagadt.. Vegyek neki szerintetek egy kombi bolha-kullancs-atka-féreg cseppet a dokinál? Benti így nem szokott kapni!
2022. márc. 11. 17:06
 9/12 A kérdező kommentje:
Majdnem 3 éve megvan és előtte is voltak cicáink otthon kinti-bentiek, de ő nagyon különleges azokhoz képest! Pl. sose láttam olyat, amelyik nem megy fel az asztalra vagy percekig visszanyávog. Ez a mosómedveség is.. mindent lopkod és beáztatja a vizébe, nyáron lavórban pancsikol! Az összes macskánk elszaladt a víz szó hallatán is!
2022. márc. 11. 17:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Enyém ivartalan kandúr és a virágokkal csinálja ezt, meg velem.

A vizét játékaival hordja tele, aztán horgászik.

Ha pedig kiszedegette a vízből, akkor viszi az alomba és "bepanírozza".

A ruhaszárítóról csak a zoknikat lopja, hurcibálja a szájában, és védi, morog, ha el akarom venni tőle.

Fel szokott ugrani az ajtó tetejére, ott egyensúlyozik, ha kiröhögöm, akkor meg pankráció van és rám ugrik.

2022. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!