Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol legyen a macska a házfelúj...

Hol legyen a macska a házfelújítás időszakában?

Figyelt kérdés

1. A megszokott környezetében (kertes ház), ahová számára idegenek járnak majd be naphosszat fúrni, faragni, bútorokat tologatni, vagy

2. egy teljesen új helyen, egy picike lakásba zárva a gazdájával?


Macskalélekhez értők, kérlek, segítsetek dönteni!

A cica rendkívül félénk, a gazdáihoz nagyon kötődő, érzékeny kis állat, akit még az is megvisel, ha csak pár óráig egyedül marad otthon. A lakásban sokkal kevesebb magányos órája lenne, és főleg, nyugodtabb körülmények között volna, azonban ott a teljes környezet, az összes tárgy idegen volna számára, és nem tudna hova kimenni sétálni, kifeküdni napozni, körbeszaglászni, amit itthon a kertben nagyon szeret csinálni. Az egyik ismerősöm szerint a házban egész nap rettegne, sírna utánunk, és talán el is szökne, más azt gondolja, a költözés nagyobb trauma lenne számára. Mi a kevésbé rossz döntés?



2022. márc. 21. 13:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából 1-1,5 hónapos időszakról volna szó.
2022. márc. 21. 13:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább vidd magaddal, az kevésbé fogja megviselni, mint az, hogy nem leszel vele, viszont lesz egy csomó idegen és zaj, amitől félne.
2022. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a veletek költözés, pár nap alatt megszokja. 1-2 folyamatos hónap stresszt sokkal rosszabbul viselne.
2022. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ágyas tóni ***** válasza:
100%
Vigyétek magatokkal, az egyedüllét megviseli.
2022. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a gazdival, hiszen biztos mások is költöznek és akkor nem hagyják ott a macskát. Szerintem az lenne a borzasztó neki hogy 1,5 hónapig alig látna, idegenek közt, zajban. Nem is biztos hogy azok vigyáznának nehogy kiszökjön stb.. nem is kérdés, mindig a gazdival.
2022. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha elviszed máshová ne engedd ki mert vissza megy akármi áron. A macskának a hely kell nem a gazda.
2022. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképp vidd magaddal.
2022. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

6: én már költöztem kijárós macskával (korábban sajnos ezt szokta meg, nem tudtam teljesen bentre szoktatni, nem bírja), velem maradt, nem próbált visszamenni. Költözés után 1 hétig a házban volt, amíg megnyugodott, aztán elkezdett kikéretőzni. Szóval nem igaz, hogy a macskát nem érdekli az ember, max akkor, ha nem foglalkoznak vele.

Kérdező, szerintem vidd magaddal.

2022. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek magatokkal! A fúrások és bontás zaja sokkal rosszabb! Élesebben hallanak nálunk, egy Hilti nekik olyan, mintha melletted órákig repülőgép motort zúgatnának!
2022. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek!
2022. márc. 22. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!