Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim lenyúltak és...

A macskáim lenyúltak és megettek egy nagy szelet nyers sertéscombot... Mennyire elterjedt az Aujeszky-kór/álveszettség, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kint maradt a konyhapulton, amíg nem voltam otthon. Nem szabad nekik felmenni, de nem tudtak ellenállni a szagnak, gondolom... Most kicsit aggódok :/ Tapasztalatok?
2022. márc. 29. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyám asztaláról a karajt csórták el, nekik nem lett bajuk.

De én is aggódnék.

Ezzel most nem nyugtattalak meg...

2022. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Inkább a bélférgek miatt aggódj.
2022. márc. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Kb 100 éve nem volt álveszettséggel diagnosztizált állat Magyarországon. Ne aggódj, semmi bajuk nem lesz, a véletlen megelőzése miatt nem ajánlott csak adni sertéshúst.
2022. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Féreghajtva vannak rendszeresen?
2022. márc. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajuk nem lesz valoszinuleg. Nem gyakori betegseg.
2022. márc. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt boltba vetted, bevizsgált hús, NÉBIH engedéllyel. Ha valami bacit vagy vírust tartalmazott volna, nem engedték volna forgalomba.
2022. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es ha féreg petét vagy lárvát tartalmaz a hús azt sem engedik forgalomba. Tartsd észben mikor bemész a boltba és húst veszel.


A Nébih azért keményen harap és büntet és bolt bezárat ha valaki közveszélyezteti az emberek és állatok egészségét. Amugy el se jutna a boltba, mivel engedélyszámmal kell rendelkeznie.

2022. márc. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem boltba vette akkor kell aggódnia.
2022. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Bolti hús volt, nem szoktak nyers húst kapni amúgy, csodálkozom is, hogy ekkora sikere volt, tényleg nem csak megkóstolták. A fagyasztóból vettem ki olvadni, de elfelejtettem eltenni, mikor elmentem otthonról, máskor jobban odafigyelek :/
2022. márc. 30. 12:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Figyi de ha megnyugtat még jobban hívd fel az állatorvosodat, és kérdezd meg tőle is.
2022. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!