Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám ma véreset hányt két...

Macskám ma véreset hányt két alkalommal is, mit kellene tennem? Állatorvosok mind zárva a közelben.

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdem kicsit az elejéről. Öreg macskáról beszélünk (16 éves)

Az utóbbi időben sokszor szokott hányni, ezt annak gondoltuk, hogy már öreg szegény és nem marad meg benne bármi táp. (nedves macskakaját nem hányja ki, szárazat felvizesítve néha)

Ma kivittem sétálni és legelni, először a füvet kihányta, nem volt benne vér. Kicsivel később viszont ismét hányt, de akkor már nyállal kevert vér volt.

Mit ajánlotok? Sok mindent gondolom nem tudok tenni..

Adhatok neki kaját vagy nem ajánlott?



2022. ápr. 16. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem maradt más, mint egy állatkórház. (Tőlem is több óra autóútra van a legközelebbi és autóm sincs, de ha nagy a baj, viszem.) Biztos vagyok benne hogy azok most is nyitva vannak, a kórházak mindig nyitva vannak.
2022. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ügyelet van. A véres hányás lehet az élesebb fűszál megevésétől is, de lehet ezerszer komolyabb baj is. Írod, hogy sokszor szokott hányni. Nyilván ennek oka van, amit sürgősen ki kéne vizsgáltatni.
2022. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Orvos.

Enni ne adj neki, de friss vizet azért igen. Keveset egyszerre.

2022. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
En csak azt nem ertem, hogy miert nem vittetek mar regen orvoshoz a hanyas miatt? Attol meg, hogy 16 eves, nem erdemli meg a segitseget?
2022. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Már régen orvoshoz kellett volna vinni, ha tényleg rendszeresen hány, de hát kifogás nyilván erre is lesz...

Ügyeletes állatorvos, állatkórház. Minél előbb, mielőtt esetleg túl késő lesz, mert ez nem játék, az életébe kerülhet! Nagyon komoly baja is lehet!

2022. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Ügyelet mindig van. Lehet, hogy nem a közelben, de van. Minél hamarabb vigyétek orvoshoz.
2022. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, hogy van a cica?
2022. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem frissítést írni, viszont itt is lenne:

Elvittük állatorvoshoz ahol azt mondták, hogy: "Valószínűleg az éles fűszál visszaöklendezés közben apró vágásokat ejtett a nyelőcsőben, mivel többszőr nem hányt vért, ezért aggódni nem kell az miatt."

A hányás miatt vettek tőle vért és beküldték a laborba.

Másnap megjött az eredmény.. hypertyreozisa van a cicánknak (pajzsmirigy túlműködés). Ezzel megmagyarázható a hányás, viszont más tüneteket nem talált a macskán amely a pajzsmirigyre utalt volna.

Ennek kezelésére két módot ajánlott: Állandó gyógyszeres kezelés vagy speciális táp etetése amelyben a jód mennyisége nagyon alacsony.


Válaszok a többieknek: A hányás az "incidens"-től majdnem 1 hete kezdődött el. Mint írtam idézem magamat: ,,(nedves macskakaját nem hányja ki, szárazat felvizesítve néha)" A száraz tápot nem minden alkalommal hányta ki ahányszor kapott, ez szerintem lehet simán gondolni annak, hogy öreg.. Jaj nem tetszik a gyomrának ez a táp, akkor vettünk neki új tápot és lassan átszoktattuk amit azóta is eszik (és nem hányt azóta tőle) addig ameddig az új gyógytáp meg nem érkezik.

Szóval igen, erre is lett egy kifogás!

2022. ápr. 25. 20:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!