Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak fura szokásai...

A macskámnak fura szokásai vannak és büdös. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy év körüli nőstény, hozzám szegődött. Sajnos mivel elég pici méretű és csak 3 kg körüli a súlya, fogalmam sem volt, hogy már ennyi idős, így vemhesen lett ivartalanítva, mint utólag kiderült az orvos elmondása alapján. A problémáin a következők: a macska büdös. A szája állandóan, van amikor a hátsójából vagy nem tudom honnan jöhet a szag, de iszonyat durva. A másik hogy az alutasakos kajákon kívül és jutalomfalatkán kívül semmi mást nem akar enni. Van 3 macskám még mellette, kettő egyforma tápot eszik, a harmadik, amelyik szintén finnyás, mint ez a cica, akiről most írok, ő válogatós macskáknak való tápot eszik, de ennek a cicának az sem kell. Semmilyen táp. És baromira aggódók, hogy ettől a sok tasakos cucctól bűzlik a macska. Mivel szervi bajt nem állapított meg a doki. Ráadásul baromi sokat pisil, ahogy észrevettem. A macska semmit nem nől, az én cicáim kb 3-4 hónaposan voltak ekkorák, mint most ő egy évesen… Egy érdekes szokása még az, hogy szó szerint szopja magát, mint a kismacska szokta az anyamacskát….és közben dagaszt és dorombol…

2022. máj. 3. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Talán el kéne orvoshoz vinni?


Ezért vagyok kutyás...

2022. máj. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem adj neki főtt és nyers husit és megfelelő csontokat. Valószínűleg a maradékokhoz szokott. Itt a lakótelepen etetjük páran a cicákat (én csak nagyon ritkán). Van, aki minden nap reggel-este eteti az egyiket. Amikor én viszek neki maradék husikat vagy nyers húsból a levágott részeket, akkor egyetlen másodperc alatt felfalja, a dobozos/tasakos kajákat megeszi ímmel-ámmal.
2022. máj. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Fúj de egy kiállhatatlan kis görcs állat ez a macska. 😅
2022. máj. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztosan fogköves, és valószínűleg gyulladt az ínye/foga, és/vagy forl is lehet.

Nálunk emiatt volt olyan büdi az egyik cica szája, hogy még a dokinak is elnyílt a szeme.

Találj olyan száraztápot, amit megeszik, mert ez fontos!


Ha máshonnan is szaglik, akkor a bűzmirigyével is lehet gond, de ezt a doki tudja megállapítani, mi innen nem.

Illetve azt írtad, odaszegődött, kijárós maradt? Mert akkor szimplán lehet, hogy rossz helyen kóborol, és onnan a rossz szag.


A testalkat nem feltétlen gond (nálunk az egyik macs alig 3 kiló, a másik 8+, és ugyanazt eszik...), de a sok pisi már jelezhet bajt.


Kéne egy normális doki és egy teljeskörű kivizsgálás neki.

2022. máj. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell neki masik kaját adni azt eszi ami ott van elott meg éhenhal

En macskamnak ha tele a tálja addig nem adok kajat amig meg nem eszi

2022. máj. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5

De ez egy olyan macska, amelyik kóbor macska volt előtte.


Kár lepontozni a 2-es választ, mert saját szememmel látom, hogy a kóborkák mást esznek, mint a házikedvencek.


Egyébként éhen halni nem fog, viszont simán lehet, hogy már az emésztőrendszere is másként működik, tehát egy próbát megér otthoni nyers és főtt husikat adni neki (imádni fogja és nyilván nem hal bele... ugye...).

2022. máj. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik szárazat és büdös a szája, szinte biztos, hogy fog/ínyproblémája van. Vidd el akár másik dokihoz is, mert ez komoly gond.
2022. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!