Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska gazdik! Akiknek a...

Macska gazdik! Akiknek a macskájának ínygulladása van vagy hasonló és a macskának fájdalmai vannak, milyen fájdalomcsillapítót adtok az állatnak? Megtanultátok az injekció beadását? Mi az, ami hatékony fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő?

Figyelt kérdés

Rendszeresen van hordva a macska állatorvoshoz. Szteroidot már egy ideje nem kaphat.


Az állatorvos szokott neki adni injekcióban olyan gyulladáscsökkentőt, ami 2 hétig elvileg hat.


Ma másik állatorvosnál volt, másfajta injekciót kapott, ez jobban hatott, de nem hosszú távú.


Itthon pedig Meloxidyl szokott lenni, most Loxicom van. Ezeket az ételbe keverve kapja.



2022. máj. 3. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Én 2-3 naponta infúziózom itthon, ne ódzkodj az injekció betanulásától, orvos megmutatja. Utána gyakorolhatsz pl. narancson. Fecsi-tű filléres tétel a patikában, vagy az állatorvostól vehetsz, nálunk a beszerzési árat kéri, egyébként 100db-os tű a BBraunnál 800Ft körül van, fecsi patikában 20 Ft kb. Sterilitás szabályait betartod, visszaszívod, lassan, minden mozdulatra odafigyelsz és semmi gond nem lesz! Ami kardinális és javaslom, hogy soha ne lássa meg a fecskendőt, érdemes letakarni a fejecskét. Szuri előtt a beadás helyét megmasszírozod ujjaddal akkor nem tűnik fel neki (annyira). Utána fél-1 perces simi, semmi több, hogy ne kerítsetek neki nagy feneket.
2022. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
(#1. Ez lett volna a következő kérdésem. Egy családtagomé a macska és ő azt mondta - mármint nem a macska hanem a családtag 🙂 - hogy nem szívesen injekciózná, hogy ne féljen tőle. Régebben a szájába spriccelt valamilyen gyógyszert és már akkor is "megharagudott" rá a macska.)
2022. máj. 3. 23:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de ha sorozatosan jön ki ínygyulladás, akkor nem lehet, hogy valami fertőzése van szegénynek? Mert akkor valami antibiotikum is szükséges lenne.
2022. máj. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

FIV-es sajnos. Más egyebeket is kap nem csak fájdalomcsillapítót és gyulladáscsökkentőt, hanem például interferont.


Nem tudom pontosan, hogy most ígny gyulladása van vagy mandulagyulladásra, mert egyszer ezt mondja az orvos, máskor mást.

2022. máj. 4. 00:22
 5/9 A kérdező kommentje:
"... ínygyulladása"
2022. máj. 4. 00:23
 6/9 anonim ***** válasza:

2# igen, ehhez meg kell lenni a jó kapcsolatnak. Nálunk én vagyok az Isten, amit én csinálok azt elfogadják, abban bíznak, a gyógyszerbeadás is ilyen. De nekünk a betegség előtt is ilyen kapcsolatunk volt. Amit javaslok, hogy állatorvosnál következőt mutattassa meg a dokival, otthon aztán gyakoroljon narancson és a következőt az orvosnál adja be ő (a gazdi). A megutálásnak kulcspontja, hogy ne lássa a macsek a fecsit semennyire. Amikor adják be ne kerítsenek nagy feneket, mert már a készülődésből rájön, hogy itt most szituáció lesz, akkor pedig megette a fene. Evés után amikor ejtőzik elkezdeni simizni, testszerte ujjal enyhén morzsolgatni -akkor nem annyira tűnik fel neki később a szuri, aztán letakarni a fejét és (hogy ne lássa) beadni neki. Az elv:

https://www.youtube.com/watch?v=mROekpzSgEY

Érdemes két embernek ott lenni, egyik szurizik, másik elállja az útját a macseknak, simogatja, utána nyugtatja. Nagyon sokat kell első szuri előtt szeretgetni, simogatni, napok-pár hét alatt így meg lehet őket dolgozni, megnő a bizalom és kivitelezhető lesz. Remélhetőleg. Mert mondta az egyik állatorvosunk, hogy van olyan macska akit a rendelőben sem lehet infúziózni annyira küzd. Az elején nekem is esélytelen volt, amíg látta, aztán kialakult a letakarás és a titkos előkészület, így mára már rutin. Mondjuk ugyanolyan műgonddal előkészülök és ugyanúgy figyelek minden mozdulatomra, mint a legelején, csak mostmár nem ver le a víz:) szóval vágjatok bele nyugodtan.

2022. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ő egyedül van és így nem tudná megoldani sajnos, de nagyon jó, hogy megírtad.
2022. máj. 6. 19:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Stomorgyl-t adtam sokáig gyulladáscsökkentőnek.

Mellette évekig kapott napi 2 inzulin injekciót, mert cukorbeteg is volt. Nem volt probléma beadni neki, nagyobb gond volt, hogy a megfelelő fecskendőt Mo-on nem lehetett beszerezni.

2022. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jún. 13. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!